Bifidumbacterin - jeden z najlepszych leków przywracających mikroflorę jelit, pochwy i innych błon śluzowych narządów wewnętrznych. Szczególnie często ten lek jest przepisywany jednocześnie z antybiotykami, ale instrukcje dotyczące ampułek i kapsułek mówią, że nie zaleca się łączenia Bifidumbacterin z antybiotykoterapią. Więc komu zaufać - instrukcje czy lekarz? Powiemy Ci, jak przyjmować Bifidumbacterin bez ryzyka dla zdrowia.

Jak prawidłowo przyjmować Bifidumbacterin podczas leczenia antybiotykami?

Bifidumbakterię przepisuje się w leczeniu i zapobieganiu dysbakteriozy w takich przypadkach jak:

  • przygotowanie do operacji;
  • zatrucie ;
  • antybiotyki;
  • leki hormonalne;
  • chirurgia brzuszna;
  • chemioterapia ;
  • zmniejszona wchłanialność jelit, niedrożność;
  • infekcje wewnętrzne.

Jako środek zapobiegawczy zaleca się, aby dorośli przyjmowali doustnie doustnie doustnie doustnie doustnie przez okres 10 dni dwa razy dziennie (1 ampułkę) przez 10 dni. W celach terapeutycznych liczba technik wzrasta do 3-4 razy. Wiele osób interesuje się przyjmowaniem Bifidumbacterin - przed lub po posiłku. Instrukcje dotyczące leku zaleca rozcieńczenie wymaganej ilości leku w 40-50 ml zimnego płynu i pić 20-30 minut przed posiłkiem. Jeśli dodasz Bifidumbacterin do fermentowanych produktów mlecznych, możesz wziąć 230-300 ml kefiru lub jogurtu, rozpuścić w nim lekarstwo, a to będzie uważane za pełny posiłek, a ponadto jest coś, czego nie potrzebujesz. Dopuszcza się również rozpuszczanie Bifidumbacterin w płynnych potrawach podczas posiłków, ale w tym przypadku należy pamiętać, że żywność nie powinna mieć temperatury wyższej niż 40 stopni.

W tym samym czasie z antybiotykoterapią, nie zaleca się stosowania doustnych postaci leku. Lepiej jest wymienić proszek lub kapsułki na czopki i czopki, które wkłada się do odbytu lub pochwy, w zależności od potrzeby i kierunku podawania antybiotyków. 1 czopek lub 1 czopek odpowiada 1 dawce leku, dlatego skuteczność tych postaci leku jest nieco niższa. Dlatego wielu preferuje nawet podczas leczenia. jak przyjmować bifidbakterie przed lub po posiłku stosować formy doustne z antybiotykami. Jest to dopuszczalne tylko wtedy, gdy od momentu przyjęcia antybiotyku do czasu zastosowania Bifidumbacterin upłynęły 2-3 godziny.

Jak stosować Bifidumbacterin po antybiotykach?

Teraz, kiedy już wiesz, jak przyjmować Bifidumbacterin i antybiotyki, powinieneś porozmawiać o zakończeniu antybiotykoterapii. Wymagany jest cykl powrotu do zdrowia Bifidumbacterin o długości 12-14 dni. W tym okresie powinieneś pić 5 dawek (1 ampułkę) 3 razy dziennie z posiłkami.