Zmarszczki pomiędzy brwiami są najbardziej nieprzyjemne, ponieważ nadają twarzy niezmiennie ponury, smutny wygląd. Ale najgorsze jest to, że nie są tak łatwe do usunięcia. Kilka lat temu było to możliwe tylko przy pomocy plastiku konturowego. W dzisiejszych czasach pojawiły się mniej radykalne sposoby. Porozmawiajmy o tym, jak usunąć zmarszczkę między brwiami, bez uciekania się do operacji.

Jak pozbyć się dynamicznych zmarszczek pomiędzy brwiami?

Najczęściej zmarszczka pomiędzy brwiami pojawia się u osób z aktywnymi wyrazami twarzy, tych, którzy nie są przyzwyczajeni do ograniczania emocji. Według typu istnieją zmarszczki statyczne i dynamiczne. Statyczny jest stale obecny na twarzy, dynamiczny pojawia się tylko wtedy, gdy przez długi czas marszczymy brwi, płaczemy lub zachowujemy sfrustrowany wygląd. Bardzo łatwo jest przezwyciężyć dynamiczne zmarszczki, dlatego wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad:

  1. Nie zapomnij o odpowiednim nawodnieniu i odżywieniu skóry.
  2. Oczyść twarz i usuń martwe rogi w odpowiednim czasie.
  3. Używaj produktów do pielęgnacji z kwasami lub retinolem, wykonuj peeling.
  4. Spróbuj kontrolować mimikę twarzy.

Głębokie, statyczne zmarszczki między brwiami - co robić?

W przypadku, gdy zmarszczka nie zniknie, jest prawie niemożliwe bez pomocy specjalisty - żaden krem, nawet przy najsilniejszym efekcie liftingu, nie wygładzi zmarszczki. Od pewnego czasu może pomóc specjalny plaster, który powinien zostać przyklejony do miejsca problemu przed snem i usunięty rano. Ale z powodu zmarszczek pomiędzy brwiami łata z jakiegoś powodu jest nieskuteczna. Ale ze zmarszczkami na czole poradzi sobie łatwo i łatwo.

Najbardziej naturalny i bezpieczny sposób na zwalczanie zmarszczek między brwiami - wstrzyknięcie kwas hialuronowy . Działa na głębokie warstwy skóry właściwej, promuje szybko zmarszczek między brwiami regeneracja tkanek. Procedura powinna być przeprowadzana raz na sześć miesięcy, ale nie będzie skuteczna, jeśli zmarszczki pojawiły się kilka lat temu i są dość głębokie.

Niestety, tylko w tym przypadku botox usuwanie takich zmarszczek między brwiami. Lek ten blokuje pracę mięśni, dzięki czemu skóra sama się wygładza. Najważniejsze jest, aby wybrać kompetentnego lekarza, który dokładnie obliczy potrzebną dawkę. Zbyt duża ilość botoksu może spowodować, że nie będziesz w stanie poruszać brwiami i kontrolować wyrazu twarzy. Jednak sprawdzony specjalista jest kluczem do sukcesu w każdym biznesie, nie tylko w kosmetologii.