Kiedy szczeniak pojawia się w naszym domu, mocno wierzymy, że nie jest lepiej. I postawiliśmy sobie za cel pokazanie go surowym sędziom, ale niestety nie zawsze wiemy, jak przygotować psa na wystawę. Istnieją zasady, aby zaniedbać, co oznacza - nigdy nie dotrzeć na szczyt Olimpu. Przecież wystawa psów i przygotowanie do niej rozpoczyna się od bardzo młodego wieku szczeniaka, od czterech miesięcy.

Przygotowanie psa do pokazu

Jeśli nigdy nie brałeś udziału w wystawie, żeby mieć pojęcie o tym wydarzeniu, najpierw stań się zwykłym widzem.

Zobaczysz, że na wystawie zawsze jest dużo hałasu, co oznacza, że ​​lepiej jest pracować z ulubieńcem w hałaśliwych i zatłoczonych miejscach.

Szanse na zostanie zwycięzcą będą większe, jeśli przygotujesz szczeniaka wraz z profesjonalnym trenerem lub trenerem do pierwszego pokazu.

Przygotowanie psa na wystawę powinno być dla niego grą. Sukces przyniesie codzienne zajęcia kilka razy pięć minut. Na przykład, przy zamkniętych zębach otwórz usta szczeniaka, aby zobaczyć ugryzienie. W końcu nie powinien się obawiać, że ktoś może zbadać zęby. W takim przypadku należy pogłaskać zwierzaka, chwalić i dać coś smacznego.

Ważne jest, aby wraz ze swoim zwierzakiem opracować odpowiedni stojak, a także kłus i chodzenie. Podczas chodzenia ze smyczą powinien znajdować się u góry między uszami. Podnosząc rękę, wyciągnij ringovka.

O amunicji dla psów ( kołnierzyk lub łańcuszek - pętla, specjalna wódka, kufa) przemyślcie z góry. Przy użyciu delikatności przyzwyczajaj swojego czworonożnego przyjaciela do poleceń, które musi zapamiętać.

Wystawa oceni nie tylko postawę i ruchy twojego przyjaciela, ale także jego wygląd. Przy pomocy kosmetyków do mycia możesz posprzątać włosy szczeniaka. Ale jeśli przynajmniej trochę wątpisz w swoje umiejętności, skontaktuj się z fryzjerem, którego umiejętności najlepiej podkreślą godność twojego zwierzaka.

W dniu wystawy wskazane jest, aby nie karmić szczeniaka rano, ale do jedzenia, przysmaki i pamiętaj, aby zabrać ze sobą wodę. Z innych rzeczy potrzebujesz grzebienia, a także dywanu i worków na śmieci.

Niewiele więcej w tym ekscytującym dniu będzie pomocą przyjaciela lub znajomej, aw przeddzień wystawy odbędzie się konsultacja z weterynarzem, który powie Ci, jak przygotować psa do wystawy pod względem zdrowia i udzieli niezbędnych porad dotyczących zbierania certyfikatów.