jak grać w zasady domina Gry planszowe to okazja do dobrej zabawy. Taki wypoczynek można zorganizować zarówno w gronie przyjaciół, jak i rodziny. Domino to gra logiczna, która pojawiła się wiele wieków temu. Istnieje kilka legend wyjaśniających jego pochodzenie. Interesujące jest nauczenie się gry w domino dla dorosłych i dzieci oraz wyjaśnienie zasad tej gry. Konieczne jest zrozumienie tego problemu i poznanie głównych niuansów, które pomogą opanować technikę.

Podstawowe zasady gry

Tradycyjny zestaw gier zawiera 28 specjalnych prostokątnych płytek, które są powszechnie nazywane kostkami. Można również używać terminów takich jak "kości" lub "kamienie". Przednia część płytki jest podzielona na 2 równe części, z których każda zawiera 0-6 punktów. Tworzą kamienie z różnych materiałów, na przykład z drewna, plastiku lub kości słoniowej.

Do gry potrzebujesz 2-4 uczestników. Jeśli gra dwóch graczy, każdy powinien otrzymać 7 kości. Kiedy 3 lub 4 osoby uczestniczą, rozdają 5 kostek. Resztę kamieni należy odłożyć na bok i upewnić się, że skierowana jest w dół. Będzie to tzw. Zamknięty rezerwat, zwany także "bazarem".

Podczas gry musisz zbudować łańcuch płytek, tak aby dotykały się wzajemnie z tą samą liczbą punktów. Ten, kto ma na ręce 6-6 podwójnych, musi zacząć, jeśli go nie ma, to 5-5. Może się zdarzyć, że uczestnicy nie mają kamieni z podwójnymi przedmiotami, wtedy zaczyna się ten z kością o największej wartości.

Kto jest zainteresowany pytaniem, jak nauczyć się grać w domino, powinieneś znać następujące punkty:

  • W rezerwacie powinieneś wziąć kamień, gdy wymagany nie znajduje się w twoich rękach;
  • jeśli nie ma "bazaru", powinieneś pominąć ruch;
  • grać do określonej liczby punktów;
  • wycieczka kończy się, gdy jeden uczestnik ma kamienie w rękach;
  • Nie możesz przegapić żadnego ruchu, wziąć kości do rezerwy, jeśli masz odpowiedni kamień na rękach.

Sytuacja, gdy gracze mają kostki, ale nie można wykonać ruchu, nazywają się "rybami". Ten, który był taki jak poprzedni, nazywa się "rybakiem" i wszystkie punkty są mu pisane. Że powinien rozpocząć kolejną trasę.

Jak grać w domino dla dziecka ze zdjęciami?

Teraz są opcje dla gry tylko dla dzieci. W tym przypadku kostki są zwykle nazywane chipami. Różnią się jasnymi kolorami, co jest szczególnie popularne wśród dzieci. Płytki można przedstawiać owoce, zwierzęta, pojazdy, litery, liczby. To domino to nie tylko zabawa. Doskonale rozwija pamięć, logikę, promuje naukę, pomaga poszerzać słownictwo.

Zasady są podobne do gry dla dorosłych. Dzieci również otrzymują pewną ilość żetonów i idą na przemian. Maluchy powinny dołączać płytki do siebie na tych samych obrazach. Faceci powinni dokładnie sprawdzić swoje żetony i znaleźć odpowiedni obraz wśród nich. Rezerwa, w której umieszczane są dodatkowe kafle, zwykle nazywana jest nie bazarem, ale bankiem. Pierwszy ruch powinien wykonać ten, który ma podwójne zdjęcie.

jak grać w zasady domina Możesz grać z dziećmi od 3 lat, ale musisz wybrać zestaw z prostymi obrazami. Już od 1 roku życia warto pokazywać płytki, pozwalając im dotykać rękami. Istnieją zestawy drewna, w których żetony są wykonane w postaci małych sztabek. Spośród nich dzieci są zainteresowane budowaniem ogrodzeń, postaci. Taka aktywność przyczynia się do rozwoju zdolności motorycznych.

Jeśli dzieci lubią się bawić, warto kupić kilka ulubionych zestawów z obrazkami na różne tematy. Możesz znaleźć odpowiednie zdjęcia i wydrukować je na kartonowym pudełku. Takie żetony nie potrwają długo, ale możesz tworzyć zestawy na każdy gust.