Byłoby rzeczą pożądaną, aby nogi zawsze były zadbane, a nagietki dokładnie przetworzone i zmywane, a obcasy gładkie i delikatne, jak dziecko. Ale do tego nie jest konieczne odwiedzanie salonów piękności. Ty sam możesz wykonać to proste zadanie dbanie o swoje ulubione nogi , a przy minimalnym czasie i całkowicie za darmo.

Jak zrobić pedicure wykończenia?

Kilka wskazówek, jak postępować właściwie pedicure domowy :

  1. Dokładnie umyć stopy mydłem, myjką, szczoteczką i pumeksem.
  2. Usuń stary lakier.
  3. Dezynfekuj narzędzia pedicure.
  4. Przygotuj kąpiel stóp (możesz użyć mydlin, soli morskiej lub olejków eterycznych) i rozprowadź stopy.
  5. Wytrzyj stopy suchym ręcznikiem, obetnij paznokcie nożyczkami lub szczypcami. Nie trzeba zaokrąglać paznokcia wokół krawędzi, w przeciwnym razie dojdzie on do skóry, powodując wiele niedogodności.
  6. Od krawędzi do środka zrób gwóźdź, nadając mu pożądany kształt.
  7. Zaaplikuj naskórek specjalnymi środkami, aby go zmiękczyć. Użyj szpatułki do manicure lub pomarańczowego patyka, aby przesunąć naskórek i odetnij jego martwą część.
  8. Za pomocą pilnika do paznokci uwolnij gwóźdź ze stwardniałej skóry, która wyrosła wokół niego.
  9. Poleruj paznokcie specjalnym pilnikiem do paznokci.
  10. Nałóż produkt na paznokcie, które zwykle używasz.

To wszystko mądrość. Teraz już wiesz, jak zrobić krój lub klasyczny pedicure i poradzić sobie z nim bez problemów. Jak zrobić przycięty pedicure, możesz również szpiegować mistrza, zapisując się do salonu, bo czasami po prostu chcesz się zrelaksować i powierzyć swoje piękno profesjonalistce.

Pedicure helu

Klasyczny pedicure nie uratuje tych, którzy mają naturalnie kruche, cienkie paznokcie. Heliczny pedicure rozwiąże Twoje problemy. Jak zrobić pedicure helem, Jak zrobić pedicure dużo napisałem. Najprostszym sposobem jest zakup zestawu do tego typu manicure w sklepie.

Jak często potrzebujesz pedicure?

Oczywiście, aby nogi wyglądały na uwodzicielskie, pedicure powinien być wykonywany okresowo. Częstotliwość wykonywania pedicure zależy od stanu i charakterystyki skóry i paznokci. Eksperci zalecają wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych raz na 7-10 dni. Jak często możesz zrobić pedicure, powinieneś powiedzieć sobie nogi. Jeśli pięty wyschły, naskórek pojawił się, paznokcie nie wyglądają zbyt schludnie - wtedy nadszedł czas, aby zadbać o siebie.