Anonimowa subkultura (Anonim), znana prawie każdemu, zrodziła się nie tak dawno temu, ale jej popularność (nawiasem mówiąc, bardzo wątpliwa) wciąż rośnie. Jeśli w przeszłości tradycyjna maska ​​służyła tylko jako atrybut corocznego święta, Noc Guya Fawkesa, obchodzonego 5 listopada w całej Wielkiej Brytanii, dziś jest używana przez cyberprzestępców, którzy ukrywają swoje twarze.

Na karnawale, na festiwalach, w klubach gry "Mafia", na tematycznych imprezach młodzieżowych na pewno spotkasz kilka osób w takich maskach. I nie wszyscy będą w stanie odpowiedzieć na pytanie, co oznaczają i dlaczego noszą maskę Guya Fawkesa - człowieka, który przeraził Brytyjczyków pod koniec XVI - początku XVII wieku. To ten katolicki szlachcic, urodzony w Yorku, stał się przywódcą Powers Conspiracy, którego celem było zabicie króla Szkocji i Wielkiej Brytanii Jacoba I.

Legendarny konspirator został wykonany i to było dawno temu, ale teraz bardziej interesuje nas nie historia słynnej maski, która po raz pierwszy pojawiła się w kultowym filmie "V for Vendetta", ale w swojej oryginalności. Oczywiście, możesz kupić to akcesorium w sklepie, ale jeśli jesteś zainteresowany tym, jak zrobić z rąk papierową maskę Guya Fawkesa, to ta klasa mistrzowska jest dla Ciebie! Wszystkie niezbędne materiały do ​​produkcji tego akcesorium będą zawsze w domu.

Będziemy potrzebować:

 • wydrukowane na arkuszu formatu maski w formacie A4;
 • Jak zrobić maskę dla Guy Fox 10
 • Arkusz A4 z tektury;
 • Taśma klejąca;
 • guma;
 • nożyczki.
 1. Najpierw trzeba wyciąć maskę za pomocą wcześniej wydrukowanego szablonu, wydrukowanego wcześniej. Mocowanie wyciętego kawałka do arkusza tektury, zabezpiecz go taśmą.
 2. jak zrobić faceta z maską foksa1jak zrobić maskę lisa2jak zrobić faceta z maską fox3
 3. Na poziomie oczu i kości policzkowych po obu stronach wzoru narysuj cztery poziome linie. Wytnij maskę w formie szablonu, pozostawiając boki prostokątnych części. Są one potrzebne, aby zabezpieczyć dziąsło, którym maska ​​będzie trzymać się za głowę. Na tych częściach wykonaj otwory na gumkę i nawlecz ją.
 4. jak zrobić hexa foxa4jak zrobić maseczkę Fox Fox5jak zrobić faceta z maską fox6
 5. Teraz pozostaje przeciąć szczeliny dla oczu i ust za pomocą noża. Nie zapominaj, że ta operacja powinna zostać wykonana na planszy, aby nie uszkodzić blatu nożem. Kilka ruchów - i maska ​​Guya Fawkesa, wykonana własnymi rękami w 15 minut, jest gotowa!
jak zrobić faceta z maską fox7jak zrobić maskę Fox fox8jak zrobić lisa Foxa9

Zakładając taką oryginalną maskę na imprezę młodzieżową, na pewno nie pozostaniesz bez uwagi. I możesz zrobić kolejną maskę na karnawał, na przykład papier-mache .