Co ciekawe, kobiety z doskonałym manicure są częstymi gośćmi salonów kosmetycznych, czy po prostu wiedzą, jak zrobić dobry manicure w domu? Prawdopodobnie podczas pojawiania się następnej pani z zadbanymi paznokciami lub paznokciami pojawiały się podobne pytania. Najciekawsze jest to, że manicure do domu może być tak samo dobry jak salon, oczywiście z odpowiednim treningiem. Aby nauczyć się, jak wykonać tę procedurę doskonale, nie trzeba wcale uczestniczyć w kursach lub stać się szczęśliwym posiadaczem książki "Jak zrobić piękny manicure w domu", wystarczy poświęcić trochę czasu i zacząć robić sam manicure.

Robimy manicure w domu

Wszyscy wiedzą, że istnieją dwa rodzaje manicure dostępne do obróbki paznokci w domu. To jest przycięty i nieedged manicure. Oba gatunki mają swoich zwolenników, których można użyć do wyboru Ciebie. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że podczas przejścia od przyciętego do chemicznego manicure, pierwsze wyniki mogą nie być najlepsze, musisz wykonać 2-3 procedury, aby paznokcie wyglądały dobrze. Jak zrobić piękny manicure w domu? Dostajemy czas, przenosimy się do dobrze oświetlonego pokoju, układamy wszystkie potrzebne narzędzia i przystępujemy do rytuału.

 1. Oczyszczamy paznokcie ze starego lakieru.
 2. Przygotowujemy kąpiel dla rąk. Będzie wymagać ciepłej wody i odrobiny mydła w płynie (żel pod prysznic). Możesz również dodać odwary ziół lub soku z cytryny, aby wzmocnić paznokcie.
 3. Jeśli wykonujemy nieedged manicure, a następnie zastosować specjalne narzędzie na jego skórek, aby go usunąć.
 4. Zanurzamy ręce w ciepłej wodzie i trzymamy przez 5 minut.
 5. Osusz ręce serwetką. Jeśli wykonujemy nieedged manicure, to lepiej jest wziąć palec po palcu z wody - mały palec jest przetwarzany, bezimienny jest wyjęty z kąpieli, itp.
 6. Usuń naskórek i rolki gwoździ. W przypadku manicure chemicznego potrzebujemy specjalnej różdżki, z przyciętym - nożyczkami lub szczypcami. Nie zapominamy, że tylko zrogowaciałe komórki muszą zostać usunięte, a zatem fanatyzm w walce z "nadmiarem" skóry jest niewłaściwy. Jeśli skóra zostanie przycięta zbyt głęboko, wtedy naskórek będzie bardzo szybko rosnąć, a można uszkodzić łożysko paznokcia, co doprowadzi do deformacji paznokci.
 7. Nasmarować dłonie kremem, na skórze można nałożyć specjalny olej, aby zmiękczyć.
 8. Patrzymy na kształt paznokci i poprawiamy to, co nam się nie podoba. W takim przypadku należy ułożyć paznokcie w jednym kierunku - od krawędzi do środka, w przeciwnym razie paznokcie złuszczą się. Poza tym nie powinieneś zbytnio odrywać paznokci od krawędzi, przez co stają się kruche. I jeszcze jedna ważna zasada, że ​​pilniki do paznokci przetwarzamy pilnikiem tylko wtedy, gdy są suche. Mokre pilniki do paznokci reagują nieodpowiednio, mogą zacząć złuszczać. I oczywiście lepiej zostawić w przeszłości metalowe pliki.
 9. Po nadaniu paznokciom pożądanego kształtu, wypolerowujemy je (naturalnie z bokiem pilnika służącego do wypolerowania paznokcia).
 10. Przygotowanie paznokci do nakładania lakieru. Mijamy paznokcie za pomocą wacika zanurzonego w zmywaczu do paznokci.
 11. Nałożyć na paznokcie 2 warstwy wzmacniacza. Możesz czasami zaniedbać ten przedmiot, ale nie często. Ponieważ lakier do paznokci nie jest przydatny, a utrwalacz pomoże chronić je przed szkodliwym działaniem, a lakier będzie lepiej się trzymał.
 12. Nałożyć warstwę lakieru i dobrze ją wysuszyć. Zgadzam się, lepiej odczekać dodatkowe 10 minut, zamiast zaczynać od nowa. Делаем маникюр дома Po wyschnięciu 1. warstwy lakieru należy zastosować następujące elementy. W drugiej warstwie ukryjemy błędy popełnione podczas pierwszej aplikacji i sprawimy, że kolor będzie bardziej nasycony. Aby uniknąć marnowania zbyt długiego czasu na wysychanie, upewniamy się, że warstwy są cienkie. Ta powłoka szybko wysycha i potrwa długo.
 13. Po całkowitym wyschnięciu lakieru nałóż powłokę ochronną na paznokcie. Aby przedłużyć żywotność manicure, taka powłoka może być używana codziennie.

I ostatni etap (po osuszeniu powłoki ochronnej) jest nakładany, lekko masując, dłonie i paznokcie kremem odżywczym.Być może za pierwszym razem pożądany wynik nie zostanie osiągnięty, ale z nabyciem niezbędnych umiejętności, odniesiesz sukces. I już powiesz swoim przyjaciołom i znajomym: "Co za salon, dziewczyny, robimy manicure w domu!".