Drywall przez długi czas wszedł w nowoczesne życie. Żadna naprawa nie zostanie zakończona bez użycia tego materiału. I nic dziwnego, że jest tak popularny, dzięki niemu możesz budować przeróżne projekty. Różne półki są wykonane z płyt kartonowo-gipsowych, grodzi , łuki . Jednak najbardziej nieodzownym elementem wnętrza są pudła z płyt gipsowo-kartonowych do rur, które obejmują wszystkie wyjścia i wejścia do komunikacji.

Robimy okresowo naprawy w ich mieszkaniach. Wielu ludzi przyciąga ten biznes specjalistów, ale są tacy, którzy robią to samo. Teraz pokażemy szczegółowo, jak zrobić pudełko z płyt kartonowo-gipsowych własnymi rękami.

Montaż płyty gipsowo-kartonowej

Pudło kartonowo-gipsowe jest dość prostym projektem. Jest to skrzynia z profili metalowych, która jest zszywana z arkuszy płyt kartonowo-gipsowych.

Wymagane materiały:

 • profile metalowe - do sufitu i prowadnic;
 • płyta gipsowo-kartonowa;
 • kołki i śruby (do metalu i płyt gipsowo-kartonowych).

Narzędzia:

 • wiertarka lub wiertarka udarowa;
 • śrubokręt;
 • gon;
 • pion lub poziom;
 • nóż lub nożyczki do metalu;
 • narzędzie do cięcia płyt kartonowo-gipsowych.

Przygotowałeś wszystko, co potrzebujesz do pracy, a teraz zaczynasz robić karton z płyt kartonowo-gipsowych.

 1. Na powierzchni ściany przy użyciu poziomu wykonujemy znaki do mocowania profili. Następnie ustalamy profile za pomocą wiertła i kołków.
 2. Jak zrobić płytę gipsową1
 3. Na tym etapie zainstaluj szyny prowadzące na suficie. Dwie wymagane sekcje profilu są zamontowane prostopadle do siebie na suficie. Aby utworzyć gładki kąt prosty, użyj kwadratu.
 4. Jak zrobić karton gipsowy2
 5. Podobny wzór jest przymocowany do podłogi. Aby projekt był poprawny, najlepiej jest użyć pionu w tym przypadku, można go szybko wykonać z materiałów złomu.
 6. Jak zrobić pudełko z płyt kartonowo-gipsowych3
 7. Teraz możesz dołączyć profil narożny, w tym celu, odpowiedni jako prowadnica i opcja sufitu. Przytnij ją do żądanej długości. Umieścić wycięty profil metalowy między górną i dolną strukturą, dla niezawodności, przymocować za pomocą śrub.
 8. Jak zrobić pudełko z płyt kartonowo-gipsowych4
 9. Aby wytrzymał całą konstrukcję, konieczne jest przymocowanie szyn poprzecznych, można użyć profili sufitowych. W tym momencie nie zapomnij wziąć pod uwagę wszystkich możliwych gniazd komunikacyjnych, wnęk przewodowych lub uchwytów na podgrzewany wieszak na ręczniki, poprawnie obliczyć wymagane wymiary między szynami.
 10. Jak zrobić pudełko kartonowe5
 11. Kończymy ukończoną konstrukcję płytą gipsowo-kartonową. Aby to zrobić, wyciąć arkusze o określonych rozmiarach i przymocować do ramy za pomocą wkrętów samogwintujących.
 12. Jak zrobić pudełko z płyt kartonowo-gipsowych6

To cały proces, zgadzają się, że jest dość prosty i szybki. Powodzenia!