Są sytuacje, kiedy miłość jest testowana przez czas i odległość. Wiele osób boi się nałożonego stereotypu, że relacji nie da się utrzymać na odległość. Ale w praktyce wszystko wygląda inaczej: szczęśliwy wynik zależy tylko od was dwóch. W końcu możesz czuć się samotny, nawet mieszkając z osobą w tym samym mieście. To potwierdza doświadczenie wielu par. Według statystyk około 700 000 Amerykanów mieszka w różnych miastach, ale jest jedną rodziną i utrzymuje bardzo silne relacje.

Jak utrzymywać relacje na odległość?

Pragnienie utrzymania połączenia musi pochodzić od kochanków. Jeśli któryś z partnerów nie chce jej wspierać, po prostu pozwól mu odejść, życząc ci szczęścia. Wszakże najprawdopodobniej oznacza to, że nie ma on ani uczuć, ani pragnienia walki o miłość.

Zobaczmy razem, jak rozwijać relacje na odległość. Zaleca się uzgodnienie, ile razy w tygodniu będziesz komunikować się przez telefon lub e-mail, jak często będziesz widzieć w czasie rzeczywistym, itp. Staraj się komunikować tak często, jak to możliwe, dopóki sytuacja się nie wyjaśni. Doświadczenie wielu udanych par sugeruje, że z aktywnym pragnieniem obu zachowaj związek oni zawsze to robią. Ale jeśli w parze występuje nieufność, wątpliwości i nieporozumienia, możliwy jest również smutny wynik. Jednym słowem, zawsze istnieje wyjście.

Jeśli naprawdę jesteś dwiema połówkami jednej całości, możesz wspierać się nawzajem w każdej sytuacji i rozwiązać każdy problem, zwłaszcza jeśli zależy od niej szczęście dwóch osób.

Jeśli doświadczasz kryzysu w miłości lub jesteś zdezorientowany i nie wiesz, gdzie postawić siebie, ponieważ jesteś kochany fizycznie z daleka, zalecamy wysłuchanie porad, które pomogą odpowiedzieć na pytanie "Jak utrzymywać relacje na odległość?":

 1. Starajcie się ciągle opowiadać o zdarzeniach, które mają miejsce w waszym życiu.
 2. Jeśli wystąpi zniewaga lub nieporozumienie, lepiej o tym porozmawiać natychmiast. Osoba kochana musi wiedzieć o twoich uczuciach i musi być w stanie cię zrozumieć i wesprzeć.
 3. Dziel się codziennie i rozmawiaj o tym, jak jesteś sobie bliski.
 4. Dla bliskich nie trzeba żałować miłych i ciepłych słów.

Jak przetrwać związek na odległość?

 1. Miej i ceń swoją niezależność. Oprócz ukochanego, musisz mieć swoje hobby, przyjaciół i interesującą pracę.
 2. Nie zamieniaj swojego życia w stałą poczekalnię.
 3. Nie trzeba siedzieć w domu i ciągle czekać na wiadomości od ukochanej osoby. Rozwijaj się jako osoba otwórzcie się na nowe i powiedzcie o tym bratniej duszy.
 4. Bądźcie dla siebie interesujący i zachowujcie dobry nastrój.

Spędzisz czas z korzyścią dla siebie i nie będziesz miał czasu na mrugnięcie okiem, ponieważ nadejdzie moment długo oczekiwanego spotkania.

Jak utrzymać relację na odległość?

 1. Podgrzej swój związek. Mogą to być niespodziewane prezenty, romantyczny list, telefon, bukiet kwiatów itp.
 2. Oprócz codziennej komunikacji coś musi być obecne. jak utrzymać związek na odległość nieoczekiwane i radosne.
 3. Musisz wierzyć, że wszystko się ułoży i będziesz w stanie pokonać dystans.

Większość par rozpada się z powodu nieufności lub braku poczucia. Dlatego wierzcie wbrew wszystkiemu i wspierajcie się nawzajem. Ale czasami możesz mieć wątpliwości co do swoich, a nie tylko osobistych odczuć. W tym przypadku może powstać pozornie nierozwiązywalne pytanie: "Jak ratować relacje z dystansu?". Ale jest rozwiązanie: druga połowa w takiej sytuacji powinna cię wspierać i zapewniać, że wszystko będzie dobrze. Tu, nawiasem mówiąc, słowa Józefa Brodskiego: "Kto wie, jak kochać, umie czekać". Rzeczywiście, jeśli naprawdę kochasz osobę, na pewno będziesz w stanie przezwyciężyć taką przeszkodę jak odległość.