Czasami można zobaczyć prawdziwe zdjęcia na kobiecych paznokciach. A w takich chwilach staje się bardzo interesująca, ale jak nauczyć się rysować na samych paznokciach? Możesz oczywiście zapisać się na kursy i nauczyć się, jak prawidłowo malować na paznokciach, lub możesz nauczyć się, jak to zrobić w domu. Tak, pierwszy raz, aby stworzyć arcydzieła malarstwa, nie zadziała, ale umiejętność musi koniecznie pochodzić z doświadczenia.

Co może rysować na paznokciach?

Jeśli mówimy o wyborze materiału powlekającego, to można malować na paznokciach lakierem i farbami akrylowymi lub akwarelowymi. Najlepiej zacząć od lakieru i nie trzeba go dodatkowo kupować, a umiejętność posługiwania się nim jest niewielka. Kiedy w tworzeniu obrazów na paznokciach poczujesz się pewnie, możesz przejść do farb. Jeśli chodzi o narzędzia, istnieje również wiele do wyboru. Używamy igły, wykałaczki lub pędzla do nanoszenia wzoru na paznokcie. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo malować na paznokciach, a to będzie pierwsze doświadczenie, lepiej nie brać igły. Jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajony, możesz nie obliczyć siły nacisku i porysować gwóźdź. Jeśli istnieją pewne doświadczenia z rysunkami, wybierz lepiej malować na paznokciach, w oparciu o pożądany wzór - wygodnie jest narysować małe szczegóły za pomocą wykałaczki lub igły, a duże (na przykład płatki) za pomocą pędzla.

Nauczyć się malować na paznokciach lakierem

Łatwe malowanie na paznokciach, podobnie jak profesjonaliści, wymaga nie tylko umiejętności, ale także obecności wszystkich niezbędnych materiałów pod ręką. Aby stworzyć najprostszy wzór, potrzebujemy:

  • lakier - 3 szt. (podstawowy, kontrastowy i przezroczysty);
  • wykałaczka (igła) lub pędzel;
  • gwoździe - fałszywe, dla pewności siebie - własne.

Przygotowując wszystko, czego potrzebujesz, przystępujemy do pracy. Oczyszczamy paznokieć i nakładamy na niego lakier bazowy. Jeśli wybrano igłę (wykałaczkę) do pracy, natychmiast zaczynamy narysować wzór, ponieważ za pomocą igły można nanieść tylko płynny lakier. Szczotkę można nanieść zarówno na płynny, jak i wysuszony lakier. Aby uzyskać dokładne linie, poczekaj, aż baza będzie sucha. Jeśli konieczne jest zmieszanie farb, należy pomalować je pędzlem po ciekłym lakierze. Grubość igieł, wykałaczek i szczotek dobierana jest w zależności od wzoru. Na przykład cienkie pędzle są potrzebne do konturów, ale szerokie do malowania tła i nakładania brokatu. Po wyschnięciu rysunku zamocuj go, nakładając przezroczysty lakier, najlepiej 2 warstwy.

Naucz się malować na paznokciach farbami akrylowymi

Farby akrylowe są wybierane przez wielu do tworzenia wzorów na paznokciach, ponieważ szybko wysychają i dają jasne odcienie. Dogodne jest nakładanie farby akrylowej za pomocą pędzla.

Nałóż farbę na bazę paznokcia i wysusz ją. Jeśli oprócz wzoru, planowane jest dekorowanie paznokcia za pomocą błyszczy, a następnie szerokim pędzlem nakładamy je na jeszcze nie wyschnięty lakier. Folia jest również nakładana na ciekły lakier. Następnie zastosuj żądany wzór za pomocą pędzla, zaawansowani użytkownicy mogą spróbować przedstawić coś bardziej złożonego za pomocą kilku odcieni farby. Następnie napraw całą kompozycję przezroczystym lakierem. Как рисовать на ногтях красками

Jak nauczyć się malować na paznokciach akwarelami?

Gdy technika rysunkowa na paznokciach zostanie perfekcyjnie opanowana przez ciebie, a poważne obrazy przestaną cię już straszyć, możesz opanować sztukę rysowania paznokciami farbami akwarelowymi. Za ich pomocą możesz stworzyć pełnoprawne, wielokolorowe, z cieniami i pasemkami, zdjęciem. Naturalne motywy wykonane w akwareli wyglądają bardziej naturalnie, ponieważ te farby, w odróżnieniu od akrylowych, prześwitują, co podkreśli lekkość i delikatność płatków, skrzydeł motyla, liści itp. Tylko musisz wybrać świeży, jednorodny, bez ziaren, farby.

Rozpoczęcie pracy jest takie samo, jak w poprzednich punktach - nanoszenie podkładu (folia i brokat na mokry lakier) i suszenie. Ponadto zaznaczamy kontury przyszłego obrazu farbami akrylowymi, konieczne jest, aby akwarela nie rozprzestrzeniała się. Chociaż małe części można narysować bez konturu - farba nie będzie miała czasu na rozłożenie. Następnie wypełniamy kontury rysunku akwarelą i osuszamy ją. Za pomocą farby akrylowej stosujemy niezbędne pociągnięcia i pokrywamy paznokcie przezroczystym lakierem.