Śnieżne żółwie są wszystkożernymi gadami, więc ich dieta powinna być zróżnicowana. W naturalnych warunkach te urocze stworzenia żywią się małymi rybami, ślimakami, skorupiakami, narybkiem i planktonem. Dieta jest okresowo rozcieńczana pożywieniem roślinnym. Ale co i jak karmić żółwia czerwonolicy w domu? W tym miejscu należy wziąć pod uwagę kilka ważnych punktów:

  1. Racja . W sklepach zoologicznych sprzedawane są specjalne karmy fabryczne, składające się z suszonych skorupiaków, produktów zbożowych, wodorostów i mąki. W razie potrzeby do diety można dodać posiekane dżdżownice, mielone mięso wołowe, kawałki serca, wątrobę drobiową. Nie zapomnij okresowo podawać gotowanym rybom żółwia (morszczuka, gromadnika, dorsza, szprota). Sałata, aloes, mniszek lekarski, marchew i buraki nadają się jako pokarm warzywny.
  2. Okresowość . Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak często trzeba karmić żółwia czerwonolicy, w przeciwnym razie wystarczy użyć nadmiaru paszy, która szybko stanie się nieodpowiednia w środowisku wodnym. Eksperci zalecają karmienie młodych osobników 2 razy dziennie i dorosłych (ponad 2 lata) - raz na dwa dni.
  3. Proces karmienia Jak karmić żółwia czerwonolicy? Na ogół naturalne jest, że je w wodzie, ale nie jest to bardzo wygodne z punktu widzenia higieny. Niedożywione kawałki żywności szybko rozkładają się w wodzie z powodu tego, co często musi się zmieniać. Czy istnieje wyjście z tej sytuacji? Możesz spróbować nauczyć swojego zwierzaka, aby wziął jedzenie na lądzie. Aby to zrobić, musisz umieścić jedzenie na brzegu i ostatecznie przenieść je dalej i dalej. Jest inny sposób - po prostu karmić żółwia oddzielnym pojemnikiem z wodą. Może to być mała umywalka lub rondel. Po karmieniu, dobrze odżywiony żółw czerwonolicy może wrócić do akwarium .