Aby utrzymać ciepło w pomieszczeniu i poprawić izolację akustyczną, można obić drzwi frontowe. Ponadto ta tapicerka nada drzwiom bardziej dekoracyjny wygląd. Co możesz zrobić z drzwiami? Jeśli chcesz zrobić to sam, spróbujmy zrozumieć ten problem.

Do tapicerki drzwi można użyć skóry dermantynowej lub winylu, a także izolacji - filcu, waty lub gumy piankowej. Dodatkowo do pracy potrzebne są druty, małe ćwieki lub zszywacze ze wspornikami, dekoracyjne gwoździe meblowe. Bardziej dekoracyjny będzie wyglądał jak drzwi, obite gwoździami, których kolor zbiega się z kolorem rączek i zamków.

Jak tapicerować drzwi dermantinem zrobić to sam?

Do tapicerki metalowych drzwi potrzebujesz tkaniny o 10-15 cm większej niż rozmiar drzwi. W przypadku drewna, z wyjątkiem głównego cięcia dermantyny, potrzebny będzie dodatkowy pasek materiału o szerokości około 15 cm dla rolek.

 1. Po pierwsze, zastanów się, jak obić drewniane drzwi, które otwierają się na zewnątrz. Dla wygody pracy drzwi można wyjąć z zawiasów, ale jest całkiem możliwe, że tak się nie dzieje. Odkręć zamki, uchwyty, wizjer i usuń starą podszewkę. Od dermantiny należy wyciąć dwa paski równe szerokości drzwi, a dwa - do jego długości. Będą to rolki, które zamkną lukę pomiędzy skrzynią a skrzydłem drzwi. Paski mocujemy za pomocą przedniej części do drzwi i mocujemy za pomocą zszywacza.
 2. Jak tapicerować drzwi dermantin1
  Jak tapicerować drzwi dermantin2
 3. Następnie nakładamy izolację na drzwi i chwytamy za pomocą kołków lub zszywek.
 4. Jak tapicerować drzwi dermantin3
 5. Teraz bierzemy dermantin i mocujemy go paznokciami w górnych rogach. Upewnij się, że krawędzie tapicerki wystają równomiernie ze wszystkich stron poza skrzydło drzwi. Następnie, ciągnąc tkaninę, pokonujemy ją w dolnych rogach.
 6. Jak tapicerować drzwi dermantin4
 7. Podobnie pokonujemy tapicerkę wokół obwodu drzwi. Tkanina nie powinna się marszczyć i tworzyć fałdy.
 8. Jak tapicerować drzwi dermantin5
 9. Teraz musimy zrobić rolki. Na ubitych pasach ze sztucznej skóry należy ułożyć kawałki izolacji o szerokości około 10 cm. Zamknąć wynikowo wałek szczelnie, wyginając końce dermantyny do wewnątrz. Na krawędzi zagniecenia wbijamy rolki ozdobnymi gwoździami.
 10. Jak tapicerować drzwi dermantin6
  Jak otoczyć drzwi dermantinum
  Jak tapicerować drzwi dermantin8
 11. Wytnij otwory na zamki, długopisy i wizjery, zbijając krawędzie gwoździami. Jak pokazuje praktyka, dla większej atrakcyjności można obić drzwi dermantyną i udekorować je za pomocą rysunków. Wykonuje się je za pomocą ozdobnych gwoździ połączonych drutem.
 12. jak obić drzwi dermantinem

Rolki z tyłu drzwi nie powinny być przymocowane do płótna, lecz do ramy drzwi. Tapicerka na drzwiach musi być schowana do wewnątrz i przybita gwoździami ozdobnymi, ustawiając je w przybliżeniu centymetr od krawędzi. Więc znaleźliśmy odpowiedź na pytanie: jak pięknie otoczyć drzwi dermantinom.