Prawdopodobnie nie ma takiej kobiety, która nie poprawiłaby i nie zmieniła brwi. Zanim znajdziesz idealny kształt brwi, musisz ciężko pracować i eksperymentować. Aby uniknąć wielu błędów, powiemy Ci, jak wybrać odpowiedni kształt brwi.

Jak uzyskać idealny kształt brwi?

Dlaczego kobiety dostosowują brwi i jak wybrać kształt brwi?

Piękne i odpowiednio wyskubane brwi sprawiają, że twarz jest atrakcyjna i ekspresyjna. Zgadzam się, że o wiele przyjemniej jest patrzeć na kobietę o schludnym kształcie brwi niż na zarośniętej "dżungli". Ale, niestety, nie wszystkie kobiety mają umiejętności poprawnego wyskubywania brwi, w rezultacie cierpi na to cały obraz.

Zanim zaczniesz zbierać kształt brwi , ustal, jaki kształt ma twoja twarz. Po raz pierwszy możesz skorzystać z makijażu, który wybierze dla Ciebie idealny kształt brwi. Następnie możesz dostosować je samemu. Ale do tego trzeba mieć niezbędną wiedzę.

Więc zdecydujmy, jakie formy brwi?

Ponieważ profesjonalni wizażyści dzielą twarz na pięć typów, istnieje taka sama liczba kształtów brwi:

 • kształt brwi dla kwadratowej twarzy - łukowaty, ale niezbyt cienki;
 • kształt brwi dla trójkątnej twarzy - podniesiony, z gładką linią zgięcia;
 • kształt brwi dla wydłużonej twarzy - prosty;
 • kształt brwi na okrągłą twarz - podniesiony, z przerwą. Kształt takich brwi przypomina dom. Początek powinien być szeroki, a końcówka cienka;
 • kształt brwi dla owalnej twarzy - poziomy, lekko zaokrąglony. Brwi muszą być cieńsze niż naturalne, w przeciwnym razie wyraz twarzy będzie ostry.
Jak wybrać kształt brwi 7Jak wybrać kształt brwi 8Jak wybrać kształt brwi 9

Jak widać, kształt brwi jest wybierany pod kształtem twarzy, a nie podoba ci się. Jeśli zanim wszystkie twoje próby zakończyły się niepowodzeniem i nadal nie wiesz, jak wybrać właściwy kształt brwi, pamiętaj o kilku zasadach, które pomogą ci osiągnąć pożądany rezultat:

 1. Najpierw za pomocą ołówka musisz ustalić punkt początkowy brwi. Aby to zrobić, przymocuj ołówek poziomo do skrzydła nosa i brwi. Oznacz ołówkiem, gdzie ołówek przeszedł przez brew - to będzie początek.
 2. Następnie, używając tego samego ołówka, szukamy najwyższego punktu centralnego. Dołącz ołówek do skrzydła nosa i brwi tak, aby krzyżował się z zewnętrzną krawędzią źrenicy. Ten punkt pomoże ci wygładzić brwi.
 3. Na trzecim etapie szukamy punktu końca brwi. Umieść ołówek od środkowego punktu na końcu nosa do końca brwi, aby ołówek przeszedł przez zewnętrzną krawędź oka. Oznacz koniec czoła, umieszczając kropkę.
 4. Teraz sprawdzamy nasze pomiary. Początek i koniec brwi powinny być na tym samym poziomie. Jeśli tak, to wszystko zrobiłeś dobrze.
 5. Bardzo ważna zasada: odległość między brwiami powinna wynosić dwa palce, a nie więcej.
 6. Zanim zaczniesz zbierać brwi, narysuj pożądany kształt ołówkiem, przylegając do wskazanych punktów. Wyciąganie włosów jest tylko dnem.
 7. Po uformowaniu brwi, zaaplikuj ich środkiem przeciwzapalnym.

Wielu artystów charakteryzujących się makijażem, odpowiadających na pytanie, jak wybrać odpowiedni kształt brwi, zwraca szczególną uwagę na to, że jeśli przesadzisz i złapiesz jeszcze kilka włosów, możesz uzyskać zupełnie inny, nienaturalny kształt brwi. Istnieje opinia, że ​​charakter kobiety można określić za pomocą brwi, więc jeśli nie chcesz zepsuć dobrej opinii o sobie, lepiej skontaktować się z doświadczonymi wizażystami, którzy pomogą Ci zrobić piękny tatuaż brwi i wyjaśnić, jak kształtować brwi.

Jak wybrać kształt brwi 1Jak wybrać kształt brwi 2Jak wybrać kształt brwi 3
Jak wybrać kształt brwi 4Jak wybrać kształt brwi 5Jak wybrać kształt brwi 6