Piękno, jak wiadomo, jest pojęciem względnym. Dla niektórych największym marzeniem jest talia osy i pluć do pasa, a dla kogoś chłopięcy "jeż" i lekka pompka form. Jak jednak ustalić, która opcja jest dla Ciebie odpowiednia? Przecież, jak to często bywa: jak na ulicy widać ładną dziewczynę - odpowiednie cechy, figura, której potrzebujesz, jest ubrana ze smakiem, a ogólny obraz jest jakoś tępy, niepozorny. I odwrotnie: wydaje się, że nic nadzwyczajnego, ale nie można oderwać wzroku. Jaki jest sekret?

W rzeczywistości wszystko jest proste. To może ci powiedzieć doświadczony fryzjer, który powie ci, że wybór odpowiedniej fryzury to pierwszy krok na drodze do spektakularnego wizerunku.

Jak wybrać fryzurę: podstawowe zasady

W przeciwieństwie do powszechnego nieporozumienia, piękno fryzur nie zależy od jego wartości, ale po prostu "cienie" rysów twarzy. Ideał piękna jest nadal uważany za owal, więc problem stylisty - za pomocą fryzury jak najbliżej tej figury geometrycznej. Ale zanim pójdziesz do salonu piękności, pożądane jest określenie właściciela jakiej twarzy jesteś. Aby to zrobić, stojąc przed lustrem, usuń włosy z czoła i zakreśl swoje odbicie szminką. To powinno ci powiedzieć właściwą decyzję.

Jak wybrać fryzurę według rodzaju twarzy: porady stylisty

"Mam owalną twarz, więc moi przyjaciele mówią, że powinienem pójść na jakąkolwiek fryzurę. Jednak nadal nie mogę się zdecydować, chociaż próbowałem wielu opcji. Jak wybrać fryzurę, którą naprawdę lubię? "

    Как правильно выбрать стрижку
  • Dla owalnej twarzy. Zasadniczo, pod tym typem twarzy, praktycznie każda fryzura naprawdę się dzieje, więc wybierając fryzurę można fantazjować trochę z asymetrycznymi kosmykami, "podartymi" policzkami i innymi oryginalnymi rozwiązaniami. Jeśli jednak twoja twarz jest bardziej wyprofilowana do wydłużonego owalu, zaleca się unikać długich fryzur z długimi pasmami po bokach, ponieważ są one bardziej "rozciągnięte".
  • Na okrągłą twarz. Ustalenie, która fryzura do wyboru w tym przypadku jest również dość prosta. Trzeba tylko mentalnie wyobrazić sobie, w jaki sposób, pod względem geometrii, owal może zostać zamieniony w okrąg. Jednym ze sposobów jest wyciągnięcie go. Efekt ten można uzyskać, tworząc dodatkową objętość z krótką fryzurą z wydłużonymi pasmami po bokach. W szczególności nadaje się dla osób, które nie mogą pochwalić się nadmiernym połyskiem włosów. Jeśli włosy są grube i grube, lepiej zatrzymać się na długiej fryzury, gdzie zamki zakryją twarz po bokach.
  • Na trójkątną twarz. Jeśli przy poprzednich typach twarzy wszystko jest względnie proste, często stawia to kobiety w trudnej sytuacji. Jak wybrać odpowiednią fryzurę, jeśli wszystko skupia się głównie na właścicielach "prawidłowego" kształtu twarzy? Nie martw się! Trójkątne fryzury twarzy są również świetne. Głównym zadaniem w tym przypadku jest próba zawężenia górnej części i wyrównania jej z dolną. Do tych celów Как выбрать правильную стрижку idealnie dopasowana asymetryczna krótka fryzura z ukośnymi grzywkami. Pożądane jest otwarcie policzków.
  • Dla prostokątnej twarzy. Ten typ twarzy charakteryzuje się szerokim obszarem podbródka i skroni, który wizualnie tworzy ostre rogi, które sprawiają, że jest nieco szorstki. Aby wyeliminować te niedociągnięcia, musisz spróbować z włosami, aby nadać twarzy okrągłości. Optymalna opcja w tym przypadku - wydłużona fryzura, z swobodnie opadającymi pasmami i asymetrycznym rozstaniem. Zanim wybierzesz odpowiednią fryzurę, spróbuj sortować możliwe opcje za pomocą specjalnych programów komputerowych. Być może niektóre z nich będą cię interesować.

Zawsze jednak należy pamiętać, że wybór fryzury według rodzaju osoby nie wyklucza osobistych preferencji i fantazji, ponieważ dobry stylista zawsze jest w stanie znaleźć kompromis między życzeniem klienta a dostępnymi opcjami.