Zapewnienie komfortu w domu jest jednym z głównych zadań każdej gospodyni, a tutaj, tak jak to jest najbardziej odpowiednie, będą dostępne ręcznie umiejętności. Na przykład możesz ozdobić salon pięknymi dekoracyjnymi przedmiotami za pomocą dowolnej techniki - od quilling do decoupage . Trumny, uroki, urocze wazony, topiary, panele dekoracyjne, obrazy i ramki do zdjęć - bardzo skromna lista jak udekorować swój dom. Możliwe jest wykonywanie rzemiosła z aktywnym udziałem dzieci - to sprawi, że proces twórczy będzie fascynujący i pouczający.

Nauka tworzenia biżuterii własnymi rękami jest bardzo łatwa. Nie powinieneś kupować drogich materiałów na takie rękodzieła; najprostsze przedmioty, które są zawsze pod ręką, będą najlepsze do wystroju Twojego domu! Tak więc dzisiaj będziemy ćwiczyć tworzenie ramki do zdjęć w stylu "morskim".

Dekoracje domu dla domu - rama z muszli

 1. Jeśli lubisz wakacje na plaży na morzu, to w domu, bez wątpienia, znajduje się przynajmniej niewielka kolekcja muszli i kamieni. Łatwo jest znaleźć dla nich praktyczne zastosowanie: możesz z nimi ozdobić ramkę na zdjęcia "morze"!
 2. Domowe dekoracje do domu 1
 3. Przede wszystkim konieczne jest przeprowadzenie sortowania: w jednym pudełku złożyć duże, na zewnątrz przypominające muszle (najlepiej jeden kolor), a w innym miejscu różne skorupy mniejsze.
 4. DIY Dekoracja domu 2
 5. Podstawą ramy może być dowolny materiał - od listew drewnianych po listwy sufitowe. Ciekawą opcją jest rama z desek, znokautowana lub sklejona z wielu małych listew. Ta blacha powinna być zagruntowana białą farbą i - w razie potrzeby - pomalowana w delikatny pastelowy odcień. W takim przypadku należy pamiętać: jeśli do zamocowania ramy zostały użyte gwoździe lub śruby, to przed podkładem lepiej jest przeszlifować ramę i przetrzeć nieregularności za pomocą drewnianego wypełniacza. Następnie należy wysuszyć kęs.
 6. Domowa dekoracja do domu 3
 7. Tutaj zaczyna się najciekawsza rzecz - mianowicie dekoracja drewnianej ramy z owocami morza. Z pierwszego pudełka z dużymi skorupami wybierz najbardziej udane próbki, nawet bez wiórów. Pięknie i symetrycznie umieść je na ramie, aby dowiedzieć się, ile sztuk potrzebujesz i jak najlepiej je przykleić. Użyj dowolnego kleju do wyboru (uniwersalny, pva, klej thermogun lub inny).
 8. DIY Home Decoration 4
  DIY Home Decoration 5
 9. Nie jest przerażające, jeśli pociski wystają w różnych kierunkach, wykraczając poza obwód prostokąta ramy - w pewnym sensie jest to nawet dobre, ponieważ ten ruch pozwoli ci maksymalnie zamknąć drewnianą powierzchnię kadru. W tym przypadku wewnętrzny prostokąt może pozostać w polu widzenia, działając jako rodzaj maty. Jeśli chodzi o samo zdjęcie, idealnym rozwiązaniem byłoby zdjęcie, na którym można się zrelaksować w tym samym ośrodku, z którego przywieziono kolekcję muszli. Taka rama będzie przyjemna dla oka, zawsze przypominająca ciepłe lato.
 10. DIY Dekoracje do domu 6
 11. Jeśli po wykonaniu rzemiosła nadal masz duże muszle lub kamienie morskie, wybierz jedne z najbardziej odpowiednich i dodaj do nich kompozycję. Jako jedną z opcji możesz wybrać dekoracyjne świece wykonane z muszli, również wykonane własnymi rękami. Taka instalacja we wnętrzu będzie pełnić raczej funkcję dekoracyjną niż praktyczną.
Domowe dekoracje do domu 7

Jak widać, najprostsze materiały można wykorzystać do wykonania oryginalnych dekoracji domu.