Khilak Forte to lekarstwo, którego działanie ma na celu normalizację mikroflory jelitowej. Przyjmowanie różnych antybiotyków, obniżona odporność i regularny stres sprawiają, że mikroflora jelitowa traci równowagę, a to prowadzi do dysbakterioza - problemy z kałem w postaci zaparcia lub biegunki. Dlatego leki probiotyczne stają się ostatnio coraz bardziej popularne, co prowadzi do pojawienia się analogów - tańszych lub droższych.

Skład Hilak Forte i właściwości farmakologiczne

Aby wybrać analog Hilak Forte, musisz przestudiować jego instrukcje i skład.

Lek Hilak Forte zawiera 4 główne składniki:

 • substrat wodny wolny od drobnoustrojów produktów przemiany materii Streptococcus faecalis DSM 4086;
 • substrat wodny wolny od drobnoustrojów produktów metabolicznych Lactobacillus helveticus DSM 4183;
 • substrat wodny wolny od drobnoustrojów produktów przemiany materii Escherichia coli DSM 4087;
 • niezwiązkowy substrat wodny produktów metabolicznych Lactobacillus acidophilus DSM 4149.

Substancje te, przenikając do jelita, przyczyniają się do normalizacji mikroflory - są produktem wymiany normalnej mikroflory, a tym samym przygotowują glebę do rozwoju własnej korzystnej mikroflory w jelicie. W związku z tym przyjmowanie tego rodzaju leków powinno trwać około miesiąca, aby organizm przeszedł na tryb prawidłowej pracy. Jednocześnie nie zaleca się regularnego stosowania takich leków, ponieważ może to prowadzić do uzależnienia.

Kompozycja Hilak Forte obejmuje również kwas mlekowy, który przywraca kwasowość przewodu żołądkowo-jelitowego, niezależnie od tego, czy pacjent ma niską, czy wysoką kwasowość.

Hilak forte przyczynia się również do ochrony ścian jelit - lotne kwasy tłuszczowe zawarte w leku przyczyniają się do regeneracji komórek, a także mają korzystny wpływ na organizm podczas chorób zakaźnych przewodu pokarmowego.

Podczas przyjmowania leku Hilak Forte pacjent ma prawidłową syntezę witamin K i B.

Efekty uboczne podczas odbioru Hilak Forte nie zostały zaobserwowane.

Zastąp fort Hilak

Z różnych powodów, Hilak forte może nie odpowiadać pacjentowi - albo z powodu ceny, albo z powodu walorów smakowych (Hilak forte jest wystarczająco kwaśny), albo z powodu braku apteki po przystępnej cenie. Z tego powodu istnieje potrzeba znalezienia analogu Hilak Forte.

Tanie analogi Hilak forte

 1. Tabletki Acilact - zawierają nie tyle podstawowe substancje, co Hilak Forte, a zatem mogą być mniej skuteczne w niektórych przypadkach.
 2. Atsipol - zawiera pałeczki mlekowe i polisacharyd kefiru.

Analogi Hilak forte są równe lub droższe w kategorii cenowej

 1. Backspin - prezentowany w postaci proszku do tworzenia wodnego roztworu, składa się z liofilizowanych żywych bakterii, hamuje rozwój patogennych mikroorganizmów w przewodzie pokarmowym.
 2. Baktisubtil - zawiera liofilizowane zarodniki pożytecznych bakterii.
 3. Bifiliz - jest proszkiem do tworzenia zawiesiny, zawiera suchą liofilizowaną masę żywych bakterii.
 4. Laktobakterynę - preparat zawiera kwasochłonne pałeczki kwasu mlekowego.
 5. analogi hilak forte tanie
 6. Bifiform - lek zawiera bifidobakterie - co najmniej 214 komórek.
 7. Colibacterin - zawiera pałeczki jelitowe, wyciągi z soi i propolisu, które są skuteczne w przypadku różnych naruszeń krzesła.
 8. Sporobacterin - zawiera biomasę żywych prątków.

Hilak Forte lub Bifidumbacterin?

Często lekarze koncentrują się na kilku lekach tej samej kategorii i oferują je w leczeniu, w tym przypadku Hilak Forte i Bifidumbacterin . Te leki są analogiczne, ale wciąż stojąc przed wyborem jednego z nich, lepiej wybrać Hilak forte, ponieważ zawiera on więcej dobrych bakterii.