Przez kilka sezonów ubrania w greckim stylu nie wyszły z mody. Charakteryzuje się swobodnym cięciem długim, różnorodnymi fałdami, draperiami, wysoką talią i prostą sylwetką. Do tej pory ten styl jest niezwykle popularny. Opiera się na prawach proporcji i symetrii, uosabiając wyrafinowanie i piękno.

Klasyczne starożytne greckie ubrania idealnie maskowały wady postaci i wizualnie wyciągały sylwetkę. Charakteryzował się także brakiem cięcia i użyciem kawałka tkaniny o określonej wielkości, który rzemieślnicy tego czasu umiejętnie okryli.

Nowoczesne ubrania w stylu greckim są bardzo kobiece i romantyczne. Elementy asymetrii stosowane przez współczesnych projektantów, a także grające na kontrastach i oryginalnym wystroju nadają ubraniom szczególny styl w greckim stylu.

Spódnice i tuniki

Ulubionymi ubraniami dla wielu płci pięknej są spódnice w stylu greckim. Cienkie, miękkie, wykonane głównie z monofonicznych tkanin płynących, są stylową ozdobą każdej damskiej garderoby. Spódniczki idealnie komponują się z butami na wysokich obcasach i na płaskiej podeszwie, a zwłaszcza z sandałami.

Dla tych, którzy preferują spodnie, tuniki w greckim stylu są idealne. Są one połączone z jeansami, spodenkami i legginsy wyglądają wyjątkowo stylowo i świetnie nadają się do codziennego użytku. Do dziś ubrany w grecki styl jest uważany za modny, stylowy i oryginalny.

Grecki styl w ubraniach1Grecki styl w ubraniach2Grecki styl w ubraniach3
Grecki styl w clothes4Grecki styl w ubraniach5Grecki styl w ubraniach6
Sukienki i sukienki

Suknie wieczorowe w greckim stylu Wyglądaj seksownie i uwodzicielsko. Wysoka talia doskonale podkreśla klatkę piersiową, otwartą szyję i ramiona - kobiecą seksualność, a płynąca kaskada w postaci draperii tworzy zgrabną i smukłą sylwetkę.

Obecnie sukienki w stylu greckim od kilku sezonów pozostają modnym trendem. Zajmują czołowe miejsce w kolekcjach wielu znanych projektantów mody. Uwzględnia się tradycyjne długie sukienki z tkaniny o jasnych odcieniach. Dziś jednak miłośnicy jasnych kolorów i mini długości mogą z łatwością wybrać skróconą wersję greckiej sukienki o soczystych odcieniach, a letnie sundresses w greckim stylu wyglądają nie mniej elegancko. Oryginalny asymetryczny krój modny w tym sezonie korzystnie podkreśla godność postaci i pozwala poczuć się jak bogini.

Grecki styl w ubraniach7Grecki styl w ubraniach8Grecki styl w ubrania9
Grecki styl w ubraniach10Grecki styl w ubraniach11Grecki styl w stroju12
Grecki styl w strojach13Grecki styl w ubraniach14Grecki styl w strojach15