Zgrabny i piękny manicure dziś jest absolutną koniecznością każdej dziewczyny o każdej porze dnia, nocy lub roku. Trendy kolorystyczne zmieniają się z sezonu na sezon, ale esencja pozostaje taka sama - stan rąk mówi dużo o kobiecie. Dla kobiet, których paznokcie są dalekie od ideału z różnych powodów, istnieje taki proces jak nagromadzenie.

Główne rodzaje paznokci

Przedłużanie paznokci można wykonać za pomocą różnych technologii. Ale dwa najbardziej podstawowe i popularne to żelowe i akrylowe przedłużanie paznokci.

 1. Paznokieć akrylowy Wykonywany jest na podstawie reakcji chemicznej zachodzącej pomiędzy monomerem akrylowym, proszkiem akrylowym i tlenem.
 2. Przedłużenia żelu wykonuje się przy użyciu specjalnego materiału fotopolimerowego, którego utwardzenie następuje dopiero po ekspozycji na światło ultrafioletowe za pomocą lampy ultrafioletowej, w związku z czym mistrz ma wystarczająco dużo czasu na wykonanie wybranego projektu.

Lampy do przedłużania żelu różnią się pojemnością, producentami i kategorią cenową. Staranny dobór lampy jest bardzo ważny i często zależy bezpośrednio od marki użytego żelu.

Rodzaje paznokci żelowych

Przedłużanie żelu można przeprowadzić formularze lub na grotach. Formy nazywane są wzorami specjalnymi, na których tworzą sztuczny gwóźdź. Mogą mieć różne kształty i długości i są czyszczone po tym, jak materiał stwardnieje w świetle ultrafioletowym.

Porady to plastikowa podstawa do budowy, przyklejona do końcówki rodzimego gwoździa. W przypadku paznokci żelowych tak bardzo ukochanych przez konstrukcję kurtki, istnieją specjalne końcówki i formy oraz specjalny żel do tworzenia końcówek.

Jak samemu budować żel?

Nawet jeśli nie budujesz żelowych rozszerzeń w domu, ale w salonie - zawsze warto wiedzieć o etapach procedury, szczególnie jeśli masz do czynienia z mistrzem po raz pierwszy.

Pierwszym krokiem jest zakup zestawu do przedłużania żelu, który zawiera żel modelujący (przezroczysty, różowy i biały), końcówki i formy, nylonową szczotkę do nakładania żelu, wiązanie do żelu, klej, płyn do usuwania lepkiej warstwy i odtłuszczania, powłokę utrwalającą i ultrafiolet lampa. Etapy wzrostu:

 1. Dezynfekcja rąk.
 2. Nagromadzanie się żelu na formularzach 1
 3. Leczenie skórek i zadziorów (manicure higieniczny).
 4. Nagromadzanie żelu na formularzach 2
 5. Obróbka płytki paznokcia za pomocą pilnika do paznokci - usunięcie połysku z paznokcia. Usunięta warstwa powinna być dość cienka, co zapewnia lepszą przyczepność żelu do powierzchni paznokcia.
 6. Nagromadzanie żelu na formularzach 3
 7. Odtłuścić płytę specjalnym płynem.
 8. Nagromadzanie żelu na formularzach 4
 9. Przetwarzanie formy lub wskazówki do pożądanego projektu, przyklejenie do paznokci i usunięcie przejścia do paznokcia za pomocą pilnika. Być może wskazówki i po przyklejeniu do paznokci, ale w domu przy użyciu pierwszej opcji jest bardziej wygodne.
 10. Nagromadzanie żelu na formularzach 5
 11. Nakładanie żelu w 1-3 warstwach przy obowiązkowym suszeniu każdej warstwy w czasie podanym w instrukcji. Pierwsza warstwa żelu powinna być cienka, służy jako podkład dla kolejnych warstw.
 12. Nagromadzanie żelu na formularzach 6
 13. Usuń wierzchnią lepką warstwę specjalnym płynem.
 14. Nagromadzanie żelu na formularzach 7
 15. Lakier do paznokci do woli.
 16. Nagromadzanie żelu na formularzach 8
Kto wynalazł technologię?

Ta procedura jest nieco podobna do formułowania wypełnień u dentysty. I nie bez powodu, ponieważ sam przedłużacz do paznokci został wynaleziony przez dentystę, który ponad 50 lat temu wzorował sztuczne paznokcie na żonie. Chociaż pierwsze gwoździe z plastiku akrylowego były grube, ale dość kruche, technologia rozwijała się dalej. Po 10 latach substancja metakrylanowa metylu zawarta w plastiku została nawet uznana za nieakceptowalną, niebezpieczną dla zdrowia i zabronioną.

Przedłużenie żelu 1Przedłużenie żelu 2Przedłużenie żelu 3
Przedłużenie żelu 4Przedłużenie żelu 5Przedłużenie żelu 6
Przedłużenie żelu 7Przedłużenie żelu 8Przedłużenie żelu 9