Przez cały czas ludzie używali futra nie tylko dla ciepła, ale także dla piękna. Żadnego materiału do dziś nie da się porównać z cennymi skórami w luksusowym wyglądzie. Boa z futra została wymyślona, ​​by nie tyle ocieplić szyje piękna, co nadać zdjęciom prawdziwy szyk.

An anstst anstlesst an anstststst 00 an anstststststst 00 00 an an an

Słowo "boa" przyszło do rosyjskiego z francuskiego, dosłownie tłumaczone jako "gardło". Po raz pierwszy akcesorium to stało się modne w czasach renesansu. Potem zaczęły się pojawiać szlacheckie i zamożne panie, ozdabiając szyje ubranymi skórami zwierząt, ponadto kagańcami i nogami. Oczy zwierzęcia zastąpiły cenne kamienie, które błyszczały spektakularnie. Takich drobnych rzeczy nie można było po prostu przegapić, stopniowo stały się niezwykle popularne. Boa futrzane, nawet przez jakiś czas, wypierały tradycyjne dekoracje na wieczorne zespoły - wyroby z metali szlachetnych inkrustowane kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, perłami i kością słoniową.

Drugim fenomenalnym wzrostem popularności akcesoriów była era Hollywood. Futro znacznie spadło, teraz jego produkty stały się bardziej przystępne, a mimo to uznano je za dobra luksusowe. Wspaniałe gwiazdy kina w tamtych czasach - Mary Pickford, Vivien Leigh, Audrey Hepburn pojawiły się w nich na ekranach, a każda kobieta, marząca, by być jak te piękności, skopiowała swój styl. Więc futrzane boa stopniowo weszły do ​​żeńskiej garderoby.

Teraz znów są istotne. Futrzane boa stały się dodatkiem, który nigdy nie wychodzi z mody.

Nowoczesność

Dziś te produkty zostały znacznie zmienione pod wpływem różnych trendów mody. Wraz z korkami z futra naturalnego istotne są podobne obroże i sztuczne materiały. Wynika to nie tylko z faktu, że ich koszt jest znacznie niższy, ale również z faktu, że nowoczesne technologie umożliwiają tworzenie naprawdę pięknych tekstur, które nie ustępują naturalnym. Projektanci uwielbiają pracować z tym materiałem, eksperymentują z nim dużo: cięcie, farbowanie, zwijanie i wygładzanie. Okazuje się naprawdę spektakularne rzeczy, które mogą przekształcić dowolny obraz, dodając do tajemnicy i luksusu.

Również boa wykonane w technice dziania z pasków futra są bardzo poszukiwane. Wyglądają bardzo oryginalnie - jest coś między kołnierzem a szalikiem.

Co ubrać?

Innym trendem, który dotknął futro boa jest fakt, że były one używane nie tylko do wyjścia wieczorem, ale także w życiu codziennym. Są noszone na płaszczach, zwykłych sukienkach i golfach, nawet w połączeniu z ubraniami w najbardziej współczesnym stylu casual. Być może będzie to uznane za krasnala, jeśli nosisz futro boa z dresu.

Oto wybór udanych zespołów:

  1. Na wieczór. Elegancka sukienka z głębokim dekoltem, szpilkami, kopertówką i boa z naturalnego futra. Ważne zastrzeżenie: nie uzupełniaj tego obrazu dużą liczbą biżuterii. Kostiumowa biżuteria będzie wyglądać po prostu śmiesznie, a biżuteria będzie przeciążać wygląd. Styliści zalecają ograniczenie tylko lakonicznych kolczyków.
  2. Do codziennego życia. Kombinezon biurowy, bluzka, portfolio torebek , buty z małym szerokim obcasem, boa-szalem. Futrzany dodatek nadaje oryginalności i szyku w stylu biznesowym. Korzystne jest odróżnienie cię na tle "białych kołnierzyków" współpracowników.
  3. Na spacery. Płaszczyk bez kołnierza lub stójki, jeansy lub spodnie, wysokie buty, wygodna i pojemna torba z materiału, boa lub futro z dzianiny. Świetny zespół na ulice miasta.
Boa z futra 1Boa z futra 2Boa z futra 3
Boa z futra 4Boa z futra 5Boa z futra 6
Boa z futra 7Boa z futra 8Boa z futra 9