Łachy do stóp z nadtlenkiem wodoru są jednym z bardzo popularnych sposobów walki corns , natoptyshy, pęknięcia i gruboziarnista skóra na piętach.

Nadtlenek wodoru dla stóp

Kukurydza i stwardniała skóra na nogach, szczególnie latem, nie są rzadkością, a główną metodą radzenia sobie z takim problemem jest usuwanie martwych, martwych warstw skóry. Jednakże, aby prawidłowo przeprowadzić zabieg i nie doznać obrażeń, najpierw należy zmiękczyć skórę. W tym celu stosuje się kąpiel stóp z nadtlenkiem wodoru. Ponadto działanie nadtlenku (jako środka antyseptycznego i przeciwutleniającego) pomaga wyeliminować nieprzyjemne zapach , zapobieganie infekcjom i szybsze gojenie się pęknięć, nasycenie skóry tlenem, co sprawia, że ​​skóra jest bardziej elastyczna i mniej podatna na uszkodzenia.

Klasyczna kąpiel stóp z nadtlenkiem

Składniki:

  • nadtlenek wodoru - 4 łyżki;
  • woda ma 1,5 litra.

Przygotowanie i stosowanie

Wodę ogrzewa się do około 55-60 ° C, nadtlenek przelewa się i nogi opuszcza się do kąpieli przez 5-7 minut. Nadtlenek wodoru to dość silna substancja, przedłużona ekspozycja może wysuszyć skórę, dlatego nie zaleca się go unoszenia nogami przez ponad 10 minut, a częściej 2 razy w tygodniu.

Kąpiel stóp z sodą i nadtlenkiem

Składniki:

  • nadtlenek wodoru - 2 łyżki;
  • soda - 2 łyżki;
  • woda ma 2 litry.

Przygotowanie i stosowanie

Aby przygotować kąpiel należy wziąć ciepłą, ale nie gorącą wodę. Czas zabiegu wynosi 10 minut. Połączenie sody i nadtlenku ma silne działanie zmiękczające i dezynfekujące, dlatego te kąpiele są zwykle stosowane w przypadku bardzo stwardniałej skóry.

Kąpiel z solą i nadtlenkiem

Składniki:

  • nadtlenek wodoru - 100 ml;
  • sól - 50 g;
  • woda - 4 litry.
Nadtlenek wodoru dla stóp

Przygotowanie i stosowanie

Sól dodaje się do bardzo ciepłej wody, dokładnie miesza i zanurza w kąpieli stopowej na 5-7 minut, następnie dodaje się nadtlenek i kontynuuje procedurę przez kolejne 7-8 minut. Ten przepis jest używany jako środek do zwalczania pocenia i nieprzyjemnego zapachu stóp. W przypadku pękniętych piętek metoda jest przeciwwskazana ze względu na zawartość soli i jej działanie żrące na rany.

Przed taką kąpielą należy dokładnie umyć stopy, a po nich pięty powinny być leczone kamieniem pumeksowym i nałożyć krem ​​nawilżający.