Możesz spędzić wiele dni szukając odpowiednich rękawic. Niestety, asortyment prezentowany w sklepach i na rynkach jest tego samego typu, podczas gdy modele są bardziej interesujące niż duże pieniądze. Często problemem jest rozmiar damskich rękawiczek - są one zaprojektowane dla typowych proporcji ręki, ponieważ akcesoria mogą nie pasować idealnie.

Alternatywą dla zakupu, jak zawsze, może być indywidualne szycie, ponieważ własnoręczne zakładanie rękawiczek nie jest trudne. Do tego potrzebny jest odpowiedni wzór, ważny jest również odpowiedni dobór materiału. Najłatwiejszy sposób uszycia damskich rękawiczek tekstylnych to wybór grubych tkanin, które nie kruszą krawędzi, na przykład na filcu lub polarze.

Rękawice polarowe są wygodne, miękkie i ciepłe. Do ich szycia nie trzeba kupować nowego materiału - można na przykład kupić rzeczy z drugiej ręki z odpowiedniej tkaniny (np. Sweter lub kielnia, szalik). Zaletą polaru jest również to, że występuje w różnych kolorach, często jasnych.

Jak szyć polarowe rękawiczki?

Podstawą pracy na rękawicach z polaru jest wzór.

wzór polarowych rękawiczek
 1. Wydrukuj wzór, powiększając obraz do żądanego rozmiaru.
 2. Przymocuj do nadrukowanej dłoni i dopasuj do żądanego rozmiaru.
 3. Nie zapominaj - dokładność i skrupulatność są bardzo ważne w pracy na rękawicach, ponieważ produkt jest mały i najmniejszy defekt jest wyraźnie widoczny na nim. Konieczne jest zwracanie należytej uwagi na wszystkie etapy procesu - od przenoszenia wzorów do tkaniny i szycia.
 4. Przenieś części wzoru na tkaninę cienkim markerem, ołówkiem lub kredą krawiecką. Pamiętaj, aby pozostawić ograniczenia dla szwów - nie mniej niż 0,5 cm.
 5. Ostrożnie ciąć części tkaniny.
 6. polarowe rękawiczki1
 7. Pomyśl o szwach na rękawicach: zewnętrznych lub wewnętrznych. Szwy zewnętrzne wyglądają imponująco, zwłaszcza jeśli ozdobisz je dekoracyjnym szwem wykonanym z grubych nici o kontrastowym kolorze. Może to być maszyna, jednak ręczne szwy wyglądają lepiej, na przykład ścieg łańcuszkowy (innymi słowy, ścieg łańcuszkowy).
 8. Zapnij wszystkie szczegóły przyszłych rękawic za pomocą szpilek krawieckich lub fastrygowania szwów. Najlepiej jest użyć tej drugiej metody, ponieważ chodzi o szycie małego produktu. Uważnie obserwuj, jak krawędzie pasują do siebie.
 9. Jeśli wykonujesz rękawiczki z wewnętrznymi szwami - zszywaj wszystkie szczegóły małym szwem dolnym (maszyną lub ręką), ostrożnie przycinaj krawędzie, wykańczaj gotowy produkt.
 10. polarowe rękawiczki2
 11. Jeśli szyjesz rękawice z ozdobnym szwem zewnętrznym, wykonuj również dość małe szwy - w przeciwnym razie zostaną wykonane szczeliny. Możesz najpierw zszyć krawędzie małym, małym szwem, a dopiero potem użyć ozdobnego. W takim przypadku dolna krawędź szwu dekoracyjnego powinna pokryć połączenie.
 12. polarowe rękawiczki3
 13. Pomyśl o konstrukcji rękawic polarowych - do tego możesz użyć haftu, aplikanta, koralików, koralików, cekinów, futer.
 14. Górna krawędź może być ozdobiona kulistą lub przyszyj gumową opaską - wtedy rękawice będą lepiej siedzieć na ramieniu. Można również uszyć mankiety z dzianiny w rękawice z polaru.
polarowe rękawiczki4

Jeśli rzadko chwytasz igłę, zrób próbną próbkę rękawic z niedrogiego materiału. W ten sposób możesz dostać się w swoje ręce i zrozumieć, których błędów unikać.

To ważne! Rękawice polarowe wymagają specjalnej troski - na przykład nie można ich myć w gorącej wodzie, ponieważ tkanina łatwo traci swój kształt.

Ponadto, po udoskonaleniu technologii szycia rękawic z polaru, możesz pracować z materiałami trudniejszymi - na przykład możesz uszyć sobie rękawiczki wieczorowe wykonane z satyny, koronki lub modelu pół-sezonowego wykonanego z cienkiej skóry.