Bardzo często nienormalna i niezrównoważona dieta powoduje niewystarczającą produkcję hormonów żeńskich. Jednocześnie od dawna wiadomo, że wiele żeńskich hormonów zawartych jest w żywności.

Dla każdej kobiety, a dokładniej dla jej układu rozrodczego, bardzo ważne są przeciwutleniacze, w tym witaminy, kwasy tłuszczowe omega-3, żelazo, kwas foliowy i inny.

Jakie produkty zawierają?

Często kobiety, gdy mają do czynienia z niskim poziomem hormonów we krwi, pytają: "Jakie produkty zwiększają ilość żeńskich hormonów we krwi i stymulują ich produkcję przez organizm?".

Produkty, które zwiększają poziom żeńskich hormonów i promują ich produkcję, obejmują:

  1. Jajka Ten produkt zawiera duże ilości lecytyny, która jest bezpośrednio zaangażowana w produkcję hormonów, a także w prawidłowe prawidłowe wchłanianie witamin. Promuje usuwanie toksyn z ciała kobiety. Jest kompletnym źródłem białka.
  2. Tłuste ryby. Zawiera olbrzymią ilość Omegi 3, która działa przeciwzapalnie i normalizuje hormony kobiecego ciała. W potrawach z produktami zawierającymi jod (orzech, wodorosty), ryby są doskonałym środkiem do zapobiegania nowotworom.
  3. Oliwa z oliwek. Produkt ten, wraz z ziarnami sałaty i kiełkami pszenicy, zawiera duże ilości witamina E . To właśnie ta witamina bierze udział w wytwarzaniu hormonów płciowych i wpływa na regulację cyklu miesiączkowego.
  4. Cytrusy, dzika róża, zielona cebula to również produkty, które zwiększają zawartość kobiecych hormonów we krwi. Są źródłem witaminy C, która jest przeciwutleniaczem.
  5. Liściaste warzywa i warzywa stanowią doskonałe źródło magnezu, a także kwasu foliowego, który z kolei jest bardzo potrzebny do normalnego funkcjonowania układu nerwowego kobiety w ciąży.
  6. hormony żeńskie w żywności
  7. Naturalny jogurt startowy i jogurt są źródłem witaminy B, a także wapnia i białka.
  8. Chleb pełnoziarnisty, bochenki, nierafinowane zboża, otręby. Zawierają witaminy z grupy B, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania układu nerwowego kobiety.
  9. Owoce morza. Zawierają jod, miedź, białko, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania układu rozrodczego.

Jak widać, wiele produktów można wykorzystać do zwiększenia poziomu hormonów żeńskich. Jest to jednak jedynie dodatek, który w połączeniu z terapią hormonalną daje doskonały wynik.