Ukąszenia komarów powodują duży dyskomfort, powodując bolesny swędzenie i silne podrażnienie. Ukąszenia tych owadów stanowią największe zagrożenie dla alergików, u których reakcja na nie może być bardzo ciężka. Nie zapominaj również, że komary są nosicielami niektórych chorób zakaźnych.

Dlatego należy bronić się przed komarami - zarówno na ulicy, jak iw domu. Obecnie istnieje wiele specjalnych środków, ale wiele z nich nie jest bezpiecznych dla ludzi. Ale jest jeszcze jedna, bezpieczniejsza i dostępna dla wszystkich metod ratowania przed komarami - użycie olejków eterycznych. Zastanów się, który olejek odpycha komary i jak je stosować.

Odporne na komary olejki eteryczne

Stwierdzono, że komary reagują wrażliwie na zapachy. Owady te przyciągają zapach ludzkiego ciała, a mianowicie substancji uwalnianych podczas oddychania i pocenia się. Są w stanie "znaleźć ofiarę" przez zapach w odległości do 50 m. Ale są zapachy, których komary nie tolerują.

Oto kilka olejków eterycznych, które odstraszają moskity:

 • olejek goździkowy;
 • olejek eteryczny z cytronelli;
 • olejek lawendowy;
 • olejek z rozmarynu;
 • olejek z geranium ;
 • olejek eteryczny thuja;
 • olejek z drzewa herbacianego itp.

Najbardziej skuteczne przeciwko komarom są olejki eteryczne z goździków i cytroneli.

Metody stosowania olejków eterycznych przeciwko komarom

Istnieje kilka sposobów ochrony przed komarami za pomocą olejków eterycznych:

 1. Możesz zrobić spray na komary. Aby to zrobić, zmieszaj 100 ml wody, 10 ml alkoholu i 10 do 15 kropli któregokolwiek z powyższych olejków eterycznych (lub mieszaniny kilku z nich). Następnie powstały roztwór należy wlać do wcześniej przygotowanej butelki z rozpylaczem. Narzędzia te można natryskiwać w pomieszczeniach i można je również stosować na odzież i odsłoniętą skórę.
 2. Aby odstraszyć krwawiące owady w pokoju, możesz użyć lampy zapachowej. Aby to zrobić, należy wlać niewielką ilość ciepłej wody do lampki aromatu, dodać 5-7 kropli olejku z komarów i zapalić świecę.
 3. W domu można z łatwością wykonać krem ​​do ciała przeciwko komarom. Po prostu wymieszaj olejku, który odstrasza komary, które lubisz, kremem do ciała (najlepiej bez perfum). Zastosuj to narzędzie może być przed snem lub na zewnątrz.
 4. Idąc do natury z przyjaciółmi, możesz przygotować dla nich przydatne prezenty, które uratują je przed komarami - koralikami lub bransoletkami. Aby to zrobić, przetrzyj drewniane kulki olejem z komara lub upuść niewielką ilość na szeroką wstążkę, którą można przywiązać do dłoni.
 5. Aby zapobiec przedostawaniu się komarów do pomieszczenia, można traktować ramy okienne, drzwi, doniczki itp. oznacza przygotowany z 2 łyżek oleju roślinnego i od 10 do 15 kropli olejku z komarów. Ta sama mieszanka może być nakładana na nadgarstek.

Olejki eteryczne z komarów - środki ostrożności

Należy pamiętać, że każdy olejek eteryczny ma własne przeciwwskazania, a ich przedawkowanie może wywołać rozwój różnych skutków ubocznych. Wiele olejków należy stosować ostrożnie w następujących kategoriach ludzi:

 • cierpienie z powodu wysokie ciśnienie krwi ;
 • kobiety w ciąży;
 • ludzie podatni na bóle głowy i zaburzenia nerwowe.
olejki eteryczne z komarów

Przed użyciem olejków eterycznych uważnie przeczytaj ich przeciwwskazania i lepiej skonsultuj się z lekarzem. Możesz również wydać dwie próbki na przenoszenie olejku:

 1. Badanie przesiewowe: nałóż kroplę oleju na kawałek materiału i okresowo wdychaj zapach w ciągu dnia.
 2. Test skórny : przetrzyj mieszaninę przygotowaną z pół łyżeczki oleju roślinnego i jedną kroplę olejku eterycznego z komarów do kolana łokciowego lub nadgarstka.

W przypadku braku dyskomfortu (ból głowy, zaczerwienienie, świąd itp.) Można użyć olejku eterycznego.