Weterynaryjny lek Emitsidin w swojej strukturze jest analogiem witaminy Q6. Ma wyraźne właściwości przeciwutleniające. Lek wiąże wolne rodniki, a tym samym chroni komórkę przed zniszczeniem.

Instrukcje Emicydyna dla psów

Wskazania do powołania Emitsidin do psów są przewlekłe patologie, któremu towarzyszy niedotlenienie. Dzieje się tak w przypadku niewydolności płucnej i sercowo-naczyniowej, procesów zapalnych, z różnymi urazami, oparzeniami i odmrożeniami, a także w opiece nad starzejącymi się zwierzętami. Lek stosuje się również w leczeniu lęku i zwiększonej agresywności zwierząt podczas ich treningu i transportu.

Lek Emicydyna jest przeznaczona dla psów w celach profilaktycznych i terapeutycznych. Może być podawany podskórnie, domięśniowo i dożylnie (kroplówka) w dawce na 10 kg wagi zwierzęcej - 1-4 ml 2,5% roztworu emicydyny. Wstrzyknięcie wykonuje się 1 lub 2 razy dziennie przez 10-15 dni. Psy w wieku powyżej siedmiu lat na wiosnę i jesienią stosują ten lek raz dziennie przez 10-30 dni na 10 kg wagi zwierzęcej 1 ml 2,5% roztworu.

Emicydynę przepisuje się w postaci kapsułek, w zależności od wagi zwierzęcia: duże psy przyjmują 2 kapsułki (50 mg) 2 razy w ciągu 10 dni, średnie psy otrzymują 1 kapsułkę (50 mg) 2 razy dziennie. Psy małych ras należy przyjmować Emicydynę w dawce nie większej niż 15 mg.

Przepisać czas trwania leczenia i dawkę leku Emicydyna może być tylko weterynarzem po zbadaniu zwierzęcia i postawieniu diagnozy.

Efekty uboczne przy odpowiednim leczeniu nie występują. U niektórych wrażliwych zwierząt mogą wystąpić reakcje alergiczne.

Przeciwwskazaniami do otrzymania Emicydyny jest nadwrażliwość na nią. Równolegle z użyciem tego leku możliwe jest zastosowanie innych metod leczenia objawowego.