Pedicure z klasycznym brzegiem jest nadal najbardziej istotną usługą dla skóry i paznokci, pomimo różnorodnych procedur prezentowanych w salonach. Oczywiście, lepiej powierzyć pedicure specjalistom, ale w domu możesz niezależnie monitorować piękno swoich nóg.

Aby wykonać pedicure w domu, potrzebujesz ciepłej wody, zestawu do manicure, a także specjalnego kremu do stóp. Sama procedura jest prosta do wykonania, ale wymaga pewnych umiejętności i dokładności. Nieostrożne cięcie naskórka może powodować zadziory i skaleczenia, a jeśli skóra wokół paznokcia jest mocno obcięta, istnieje ryzyko, że naczynia krwionośne będą bolały, w wyniku czego łuska stwardnieje i z czasem będzie szybciej rosnąć. Podczas przetwarzania gotowanej na parze skóry na piętach istnieje również możliwość urazu, który spowoduje zwiększoną regenerację i odczulanie komórek skóry.

Jak zrobić pedicure wykończenia?

Najpierw usuń pozostałości starego lakieru do paznokci. Traktuj suche paznokcie za pomocą zestawu do manicure, nadaj pożądany kształt, spiłuj brzegi, poleruj powierzchnię paznokci. Aby zmiękczyć szorstką skórę stóp, możesz użyć specjalnego kremu. Teraz jest przełom kąpieli stóp. Niektórzy wolą najpierw kąpiel, a potem wszystkie inne procedury. W każdym przypadku, bez względu na to, jaką procedurę wybierzesz, czas trwania "kąpieli" nóg powinien wynosić około 20 minut, a sól morska lub zioła mogą być dodawane do wody. Następnie wyleczyć piętę grubym pumeksem, a dla stóp lepiej użyć miękkiego. Następnym krokiem jest usunięcie "martwej" skóry wokół paznokci. W tym celu najwygodniej jest użyć pliku zgrubnego, ale nie metalowego. Pomarańczowy kij czyścił łożysko paznokcia, przesuwał naskórek, a następnie przecinał go za pomocą specjalnej pincety. Metoda usuwania stwardniałej skóry za pomocą przystawki brzytwy zapewni nie tylko przyspieszenie regeneracji komórek skóry, a nawet większą nadwrażliwość, ale także zwiększa ryzyko obrażeń podczas nieuważnego korzystania z narzędzia. Aby ukończyć pedicure, paznokcie są polakierowane, a stopy posmarowane są kremem odżywczym.

Pedicure czy pedicure?

Teraz technologia porządkowania nóg staje się coraz bardziej rozpowszechniona. Główną różnicą między tą procedurą a klasycznym pedicure jest korzystanie z maszyny do pisania z różnymi załącznikami zamiast pilników do paznokci, pincety i inne bardziej znane narzędzia. Martwe komórki naskórka można łatwo usunąć obracając przy dyszach o dużej prędkości. Mistrz będzie mógł zmiękczyć skórę nóg, nie parując ich, ale używając kremu, uwolnisz od modzeli i odcisków, usuń naskórek, nadaj paznokciom niezbędny kształt, a nawet wypoleruj stopy. Należy zauważyć, że w przypadku pedicure sprzętowego ryzyko uszkodzenia żywych tkanek jest znacznie mniejsze niż w przypadku klasycznego.

twardy lub pedicure

Pomimo zalet zaawansowanej technologicznie obróbki nóg, trudno jest zrobić taki pedicure w domu. Maszyny do użytku domowego i profesjonalnego mają znaczne różnice w mocy. Uważnie przeczytaj instrukcję dołączoną do urządzenia, zanim sam wykonasz taką procedurę. Czytanie dodatkowej literatury dotyczącej metod pedicure sprzętowego pomoże w pełni wykorzystać możliwości urządzenia i zrozumieć wskazówki i obszary ich zastosowania.

Utrzymanie piękna nóg nie wymaga wiele czasu i wysiłku, a regularne stosowanie specjalnego kremu do stóp sprawi, że skóra Twoich stóp będzie jedwabista i przyjemna w dotyku.