Głównym wydarzeniem Milan Fashion Week był pokaz kolekcji Wiosna-lato 2013 Dolce & Gabbana, która została nazwana "Sea, Sun and Love". Aby stworzyć nową i tak niezwykłą linię, Domenico Dolce i Stefano Gabbana po raz kolejny zainspirowali swoją ukochaną i ukochaną wyspę - Sycylię.

Kolekcja Dolce Gabbana 2013

Nowa kolekcja Dolce Gabbana 2013 zachwyciła wyobraźnię kobiet mody. To było naprawdę wyjątkowe, tak jak wszystkie poprzednie, ale było w nim coś magicznego i fascynującego.

Pokaz Dolce Gabbana 2013 ponownie otworzył swoje podwoje dla publiczności sal muzeów sztuki historycznej. W ubiegłym sezonie projektanci dokładnie zapoznali się z ekspozycją europejskiego baroku, a obecnie inspirowali się erą powrotu Rycerzy-Krzyżowców, którzy przybyli do swoich ojczystych krajów z kampanii religijnych.

Na wystawie Dolce Gabbana 2013 każdy szczegół miał swoje specjalne znaczenie. W nowej kolekcji projektanci zebrali historię swojej rodzinnej Sycylii i przenieśli ją na stroje współczesnych włoskich kobiet.

Ubrania Dolce Gabbana 2013

Ubrania Dolce Gabbana2013, przedstawione w nowej kolekcji, nie pozostawiły nikogo obojętnym. Jedwabne tuniki były pokryte wizerunkami średniowiecznych rycerzy, sukienki, które wyglądały jak skrzynie, były pomalowane brudnymi twarzami lalek ze słynnych teatrów lalek, bluzki z długimi rękawami były haftowane motywami kwiatów, kurtkami i dzianymi sukienkami przypominającymi parasole z sycylijskich plaż, dzięki plamie w paski. Na wystawie Dolce i Gabbana szczególnie imponowali fanom oszałamiającej sukienki wykonanej z grubych włókien kokosowych i ozdobionej haftem ze słomy.

Absolutnie wszystkie modele pojawiły się na podium z jedwabnymi wstążkami we włosach i ogromnymi kolczykami, do których sycylijskie kobiety są tak przyzwyczajeni.

Nowa kolekcja butów Dolce Gabbana 2013 była również niezwykle jasna i nasycona. Zawierały wiosenne i letnie sandały, buty i sandały, ozdobione modnymi kwiatami i aplikacjami.

Niejednoznaczność kolekcji Dolce Gabbana 2013

Ale kolekcja Dolce Gabbana wiosna-lato 2013 spotkała się publicznie z niejednoznacznością. Niektórzy entuzjastycznie i szczerze bili brawo, podczas gdy inni przewracali oczami i oskarżali projektantów o kopiowanie istniejących kolekcji, głównie z powodu ostrych nosków Dolce Gabbana na płaskiej podeszwie i wcale nie charakterystycznych dla objętości sukienek.

A jednak Dolce i Gabbana zasługują na miłość swoich fanów i szacunek w świecie mody. Choć kolekcja odpowiada jednej idei, choć jest piękna i interesująca, obwinianie sycylijskiego duetu o oszustwa i plagiat nie ma sensu - tłumy fanów ochronią ich przed atakami.

Dolce Gabbana 2013 1Dolce Gabbana 2013 2Dolce Gabbana 2013 3
Dolce Gabbana 2013 4Dolce Gabbana 2013 5Dolce Gabbana 2013 6