Blisko stolicy Nepal Miasto Dhulikkhel znajduje się, niezwykłe ze względu na położenie i zabytki. Z jego platform widokowych, niezwykły widok Langtang , Everest i około 20 kolejnych szczytów górskich. Spośród wielu szlaków turystycznych większość czołowych wspinaczy zdobywa szczyty.

Klimat i lokalizacja

Kiedyś miasto nosiło buddyjskie imię Srihandandur, ale po zmianie nazwy. Od Katmandu dzieli go około 30 km, jeśli ruszysz na wschód wzdłuż autostrady Araniko. Ta droga łączy Dhulikhel i granicę Kodari (Tybet), która znajduje się 74 km od hotelu. Tutaj klimat jest głównie alpejski z zimnymi nocami i ciepłym dniem. Wysokość nad poziomem morza wynosi 1500 m.

Туман над городом

Co jest ciekawego w Dhulikhel?

Biorąc pod uwagę, że Katmandu ma niewiele ponad godzinę drogi, wielu turystów odwiedza to miasto. Ponadto Dhulikhel jest wykorzystywany jako miejsce postoju dla tych, którzy zdecydowali się odwiedzić Tybet i Nepal podczas jednej wizyty. Dla tych, którzy zdecydowali się pozostać w rozliczeniu przez kilka dni, naprawdę jest coś do zobaczenia, szczególnie dla tych, którzy doceniają i rozumieją buddyzm i hinduizm:

  1. Świątynia Narayana z kolorowymi żółtymi dachami znajduje się w sercu miasta. Istnieją usługi miejskie na cześć boga Kryszny.
  2. Świątynia Harisiddhi znajduje się w pobliżu świątyni Narayana. Podobnie jak jego sąsiad, jest również ozdobiony bogatymi drewnianymi rzeźbami.
  3. Pagoda świątyni bogini Kali (Bhagwati) znajduje się na wzgórzu.
  4. Park Tundikkhel specjalnie dla tych, którzy lubią relaksować się na świeżym powietrzu i cieszyć się pięknem okolicy. Aby lepiej poznać miasto, możesz bez końca wędrować po jego brukowanych średniowiecznych ulicach.
  5. Wieża telekomunikacyjna , która znajduje się na wzgórzu. Oferuje zapierający dech w piersiach widok na otaczającą przyrodę.
Достопримечательности Дхуликхел

Hotele i kawiarnie w Dhulikkhel

Pomimo faktu, że Dhulikhel jest małym miasteczkiem, jest miejsce na nocleg. Jednak nie powinno być wielkich wymagań hotele - są tu tak proste, jak to tylko możliwe, poza tym, że są tanie:

  1. Himalayan Sunrise 1 *. Przytulne pokoje jedno i dwuosobowe z wygodnymi meblami czekają na gości w nowoczesnym dwupiętrowym budynku. Jest telewizja satelitarna i prysznic.
  2. The Langtang View Resort. Ten nowoczesny hotel oferuje posiłki w restauracji, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, parking i komfort.
  3. Dhulikhel Village Resort. Hotel przeznaczony jest do organizacji konferencji i przyjmowania ważnych gości. Goście czekają na obsługę pokoju, czystość i komfort. W hotelu jest telewizor, internet, prysznic.
Гостиницы в Дхуликхел

Oprócz obiadu w hotelu można zjeść w jednej z lokalnych restauracji Sayapatri i Newa Kitchen. Dania tutaj są proste, bez dodatków, w rozsądnej cenie - co jest wymagane dla wybrednego podróżnika.

Рестораны Дхуликхел

Jak dostać się do miasta Dhulikhel?

Tylko 1 godzina i 20 minut wzdłuż tras Araniko-Bhaktapur lub Araniko-Highway samochodem, a Ty tam jesteś. Najlepiej wynająć samochód w stolicy. Jeśli nie jest to możliwe, możesz skontaktować się z biurem informacji turystycznej, które organizuje wycieczki po okolicy.

Голубая дымка Гималаев