Głęboki peeling na twarzy może odmłodzić skórę i wykazać trwały efekt. Ta procedura staje się coraz bardziej popularna, ponieważ odmłodzenie ma dziś charakter trendu, ale sposoby jego osiągania często są nieskuteczne lub radykalne.

Każdej kobiecie decyduje się na twarz z tworzywa sztucznego, ale tworzenie maski często nie stanowi problemu. Niestety wiele masek nie daje pożądanego rezultatu, dlatego panie zwracają się do "pośredniej" procedury - głębokiego peelingu, w którym skóra jest głęboko odnawiana, ale jednocześnie nie jest poddawana interwencji chirurgicznej.

Głęboki peeling od kosmetologa

Obecnie popularne są dwa rodzaje peelingu, które można wykonać wyłącznie w gabinecie kosmetologa. Jest to bolesna procedura, która może spowodować poważne uszkodzenie skóry, a zatem musi być wykonana pod nadzorem specjalisty.

Głęboki chemiczny peeling do twarzy

Peeling głęboki fenol jest jednym z rodzajów peeling chemiczny . Ta metoda odmładzania ma wielu zwolenników, którzy uważają, że ten efekt jest lepszy od lasera.

W przeciwieństwie do peelingu laserowego peeling fenolowy wykonuje się tylko raz, co oszczędza czas i pieniądze. Peeling fenolowy nie wymaga specjalnego przygotowania i długiego okresu rehabilitacji.

Pomaga rozwiązać problem z bliznami i plamami pigmentacyjnymi.

Ale ten rodzaj peelingu ma poważne wady:

  • blady kolor skóry, który pozostaje tak przez długi czas;
  • wyraźna granica w obszarze, w którym nie przeprowadzono obierania.

Skórę można maskować za pomocą makijażu, ale w życiu codziennym może być niepraktyczne. Dlatego ten peeling nadaje się dla kobiet o jasnej karnacji.

Głęboki laserowy peeling

Peeling laserowy , w przeciwieństwie do substancji chemicznej, może wyeliminować zarówno małe, jak i głębokie zmarszczki. Głębokość lasera dobierana jest w zależności od stanu skóry i jest to bezdyskusyjna procedura plus.

Promień lasera wnika w warstwy skóry i wspomaga regenerację komórek. W ten sposób skóra zostaje odmłodzona od wewnątrz zewnętrznym impulsem.

Jedną z istotnych wad procedury jest potrzeba kilku sesji.

Głęboki peeling w domu

Niezależnie od tego, jak atrakcyjny jest pomysł głębokiego obierania w domu, zaleca się, aby zgłosić się do specjalisty. Ale kobiety, które są pewne swojej wiedzy i umiejętności, mogą głęboki peeling spróbuj głębokiego peelingu z chlorkiem wapnia:

  1. Weź 5% roztwór chlorku wapnia - w pierwszej procedurze i 10% na później.
  2. Przeprowadzić test - reakcję na substancję, zastosowanie roztworu na nadgarstku.
  3. Dokładnie umyj w celu odtłuszczenia twarzy i oczyszczenia jej z kurzu.
  4. Zwilżyć wacik roztworem i wytrzeć nim twarz.
  5. Gdy roztwór wyschnie, wytrzyj twarz ponownie. W sumie rób to 4 razy z rzędu.
  6. Gdy ostatnia warstwa wyschnie, nałóż mydło z mydłem dla dzieci i zdejmij maskę za pomocą ruchów palców.
  7. Następnie dokładnie umyj twarz ciepłą i zimną wodą.
  8. Zastosuj krem ​​nawilżający na twarzy.

Przed zabiegiem wskazane jest uzyskanie rekomendacji dermatologa.