Salon jest sercem domu, miejscem, w którym odbywają się rozmowy duchowe z rodziną i przyjaciółmi, obchodzone są ważne wydarzenia. Dlatego ten pokój powinien promieniować komfort i stworzyć poczucie bezpieczeństwa od problemów zewnętrznych. Tworząc podobny nastrój, możesz pomóc w dekorowaniu elementów takich jak lampy, obrazy, dywany, duże doniczki. Ważne jest również prawidłowe dobranie zasłon w hali. Dzięki zasłonom z ciężkiego, ciężkiego materiału, możesz szybko stworzyć przyjemny zmierzch w pokoju, a jednocześnie z nimi Twoje okna będą wyglądać elegancko i wykwintnie.

Jak wybrać portieres do hali?

Kupując zasłony, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, a mianowicie:

  1. Materiał to zasłony. Zasłony są idealne do takich tkanin jak welur, kaszmir, satyna, jedwab, satyna i plusz. Bardzo ładne połączenie kilku rodzajów tkanin tego samego odcienia - podkreśla relief kurtyny. Możesz eksperymentować z takimi materiałami jak bawełna i len, aksamit i wiskoza. Efekt końcowy zaskoczy Cię i zachwyci w tym samym czasie!
  2. Drukuj. Zasłony o dużym wzorze dobrze wyglądają w przestronnym pokoju z wysokimi sufitami. W przypadku małych pomieszczeń lepiej zastosować zasłony jednokolorowe, na których można przedstawić drobną czcionkę. Jeśli zasłony kontrastują z tapetą z wzorem, lepiej wybrać monofoniczną tkaninę. Z tego powodu ściany i zasłony nie "zlewają się" ze sobą.
  3. Elementy dekoracyjne. Jako ozdoby w zasłonach można użyć lambrequins , podnosząc , bando i svagi. Te szczegóły uzupełniają kurtynę, podkreślają teksturę tkaniny. Dlatego jeśli twoje zasłony wyglądają na rustykalne, możesz poeksperymentować z jednym z wymienionych elementów.

Ponadto musisz również wybrać długość kurtyny i określić pożądany gzyms. Te momenty wpływają na prawidłowe postrzeganie przestrzeni okna. W przeciwnym razie nawet modne zasłony mogą wyglądać absurdalnie i zepsuć wygląd pomieszczenia.

Nowoczesne zasłony w przedpokoju

Jeśli twój pokój jest urządzony w nowoczesnym stylu, wtedy klasyczne zasłony będą wyglądać niewłaściwie. Tutaj musisz postawić na złożoną fakturę tkaniny lub ciekawe efekty kolorystyczne (kameleon, metalizowane odcienie, wstawki błyszczących nici). Możesz także eksperymentować z kombinacją tkanek i próbować łączyć ciężkie monochromatyczne zasłony z lekkimi zasłonami. Ta opcja będzie dobrze wyglądać w pomieszczeniach, w których nie brakuje światła i metrów kwadratowych.

Zasłony w hali1Zasłony w hali 2Zasłony w hali 3
Zasłony w hali 4Zasłony w hali 5Zasłony w hali 6
Zasłony w hali7Zasłony w hali 8Zasłony w hali 9