Wielu ekspertów zaleca zmianę sytuacji w przedszkolu co najmniej raz na trzy lata. Psychologowie twierdzą, że powinno się to robić częściej. W końcu dziecko rośnie szybko, a wraz z nim meble w pokoju powinny również rosnąć, a podział na strefy powinien się zmienić. Do wieku trzech lat dzieci nie mają zasadniczych różnic w projektowaniu pokoju chłopca lub dziewczynki. Jednak w miarę dorastania dzieci mają różne zainteresowania i preferencje, które mogą wpływać na wystrój pokoju.

Szczególne miejsce w wystroju wnętrza pokoju dziecięcego odgrywa dekoracja okienna. W pokoju noworodka kolor zasłon nie powinien być krzykliwy ani zbyt kolorowy. Do zaprojektowania takiego pokoju odpowiednie zasłony pastelowe kolory. A teraz dowiedzmy się, jakie powinny być zasłony w pokoju dziecinnym dla chłopca.

Zaprojektuj zasłony do pokoju dziecięcego dla chłopca

Często zdarza się, że od razu można domyślić się, że jest to pokój przyszłego człowieka, niestrudzonego podróżnika, nieustraszonego kierowcę wyścigowego, piłkarza lub badacza kosmosu.

Przy wyborze zasłon w pokoju chłopca tematy morskie są bardzo popularne. Mogą to być zasłony w postaci żagli wysadzanych wiatrem morskim. Lub możesz wybrać odpowiednią tkaninę ze zdjęciami statków. A czasem zasłony mogą nawet naśladować sieć rybacką.

Doskonałą opcją dla pokoju chłopca byłoby zastosowanie w zasłonach odświeżającego połączenia odcieni bieli i błękitu. Na przykład, przezroczysta organza może współistnieć z zasłonami w chabrowym odcieniu błękitu, lub kurtyna w kolorze indygo może być idealnie połączona z białym podbieraczem. Na zasłonach w pokoju chłopca może znajdować się klasyczna akwamaryna lub naprzemienne białe i turkusowe paski.

Nie wchodź do pokoju dziecięcego, aby wziąć udział w grubych draperiach lub lambrekinach. Lepiej jest stosować krótkie zasłony do pokoju dziecka, które będą bardziej wygodne i praktyczne.

Zasłony w pokoju dziecinnym dla chłopca -1Zasłony w pokoju dziecinnym dla chłopca -2Zasłony w pokoju dziecięcym dla chłopca -3

Pokój nastoletniego chłopca powinien mieć zupełnie inny wystrój wnętrza. Aby twój syn czuł się komfortowo i przytulnie w swoim mieszkaniu, konieczne jest wzięcie pod uwagę jego opinii i życzeń podczas projektowania pokoju.

Doskonały wybór w przedszkolu dla chłopca może być surowy i zwięzły. roleta rzymska . I żadnych kokardek, marszczeń i falbanek związanych z zasłonami dziewczynki. Rolety rzymskie są bardzo funkcjonalne, ponieważ starszy chłopiec może samodzielnie regulować wysokość zasłon. Te zasłony mogą być zarówno monofoniczne, jak i rysunkowe w postaci komórek, pasków lub nawet dużego ornamentu. W każdym razie rzymskie zasłony doskonale radzą sobie zarówno z izolacją świetlną, jak iz funkcją dekoracyjną w pomieszczeniu. Takie rzymskie zasłony tworzą efekt wizualny w pomieszczeniu. W razie potrzeby można je z powodzeniem łączyć z lekkimi, monotonnymi zasłonami.

Zasłony w pokoju dziecięcym dla chłopca -4Zasłony w pokoju dziecinnym dla chłopca -5Zasłony w pokoju dziecięcym dla chłopca -6

Świetnie sprawdzi się w przedszkolu dla chłopca rolety . Ergonomicznie umieszczone w oknie, takie zasłony będą dobrze wyglądać w przestronnym pokoju dziecinnym lub w małym pokoju. Dziś bardzo popularne są rolety z nieprzejrzystego materiału Black-out, które zapewniają absolutne zaciemnienie pomieszczenia. Za ich pomocą można łatwo i szybko zmienić intensywność światła, chroniąc monitor gadżetów przed oślepiającym blaskiem i jasnymi promieniami słońca. Możesz wybrać rolety pokoju chłopca z automatycznym systemem podnoszenia.

Zasłony w pokoju dziecinnym dla chłopca -7Zasłony w pokoju dziecinnym dla chłopca -8Zasłony w pokoju dziecinnym dla chłopca -9

Nadaje się do pokoju chłopca i japońskich zasłon ekranów. Ich półprzezroczyste panele mogą niezależnie zacieniać pomieszczenie lub być używane w zestawie z zasłonami.

Zasłony w pokoju dziecinnym dla chłopca-10Zasłony w pokoju dziecinnym dla chłopca -11Zasłony w pokoju dziecinnym dla chłopca-12

Jak widać, w pokoju dla chłopca jest wiele opcji projektowania okien. Najważniejsze jest to, że zasłony są organicznie połączone z resztą wyposażenia tego pokoju.