Kręcone koty dopiero się urodziły. Uważa się, że jest to konsekwencja mutacji, która wystąpiła u zwykłego zwierzęcia. Nawet osoba, która nie jest szczególnie obeznana z rasami kocimi, może pamiętać, że słowo Rex w jego nazwie oznacza kręconą wełnę. Początkowo takie niezwykłe stworzenia były nieufne i nie uznawały oficjalnej rasy. Później jednak zmieniła się opinia ekspertów, a kilka ras rexów zostało już zarejestrowanych.

Co ciekawe, geny dla kurwalności są raczej nietypowe, a krzyżując Rex z różnych regionów, potomstwo może być gładkie. Czasami nawet koty z kręconymi włosami ulegały zniszczeniu, uważano je za chorych wyrzutków, które należy odizolować i zakazać ich reprodukcji. W ostatnim stuleciu częstotliwość takich mutacji wzrosła nieco, a profesjonalni hodowcy zwrócili na to uwagę. Pojawiły się interesujące rasy, które zostały uznane i zarejestrowane. Chcemy zaproponować ci krótki opis najbardziej znanych i popularnych ras kotów na świecie z kręconymi włosami.

Niemiecki rex

Pierwszym przedstawicielem tej rasy jest kot Munch. Jego rodzice byli rosyjskim niebieskim kotem i turecką Angorą. Miejscowi polubili kocięta, które urodziły się z Muncha i jego sąsiadów, i szybko poszli swoimi oddzielnymi drogami. Jedna z jego licznych córek, nazywana Lummham, przybyła do stolicy. W Berlinie hodowcy wielokrotnie kojarzyli piękną kobietę z innymi kotami, ale potomstwo miało gładkie włosy. Tylko ryzykowne przejście z Lummhamem z własnym synem dało kędzierzawskie potomstwo. Podczas wojny wiele unikalnych kotów zostało zabitych i dopiero w latach 50. zaczęli czynnie wypełniać swoje zwierzęta.

Ciało niemieckiego Rexa jest średniej wielkości. Jest muskularny i mocno powalony, ale nie masywny. Niezręczny takiego kota nie można nazwać. Niewiele różnią się konstrukcją od innych europejskich kotów. Ich wełna jest krótka, miękka i aksamitna, z pięknymi lokami. Zauważono, że niemiecki rex dobrze przystosował się do zimnego klimatu i prawie nie zamarza, rezygnując z ostovy włosów. Ale ich właściciele powinni pamiętać, że zimą potrzebują dobrego wysokokalorycznego jedzenia, aby w pełni zrekompensować straty ciepła.

1. Herman Rex

Curly Cornish Rex Cat

Pierwszy cornish rex pojawił się w angielskim hrabstwie Kornwalii. Na pojawienie się kotka wpłynęła jakaś naturalna mutacja genu. Ale Kallibunkera, tak zwany kotek, właściciele nie wyrzucili, a on stał się protoplastą nowej rasy. W hodowli wzięły udział różne rasy brytyjskie, syjamskie i birmańskie. W rezultacie otrzymali wdzięczny spiczasty pysk, cienką długą szyję, faliste anteny, wysoko osadzone, ruchome uszy. Ich sierść jest miękka bez włosów ochronnych. Nie jest długa i tworzy piękne fale.

2. Cornish Rex

Curly Cat La Perm

Ta rasa ma zaledwie trzydzieści lat. Unikalny, prawie nagi kotek urodził się na jednym z amerykańskich farm. Kręcone, jak nazywali dziecko, stopniowo pokrywał się kręconymi włosami, a jej potomstwo odziedziczyło tę funkcję. Początkowo działo się to samo, bez interwencji ludzi. A ojcami potomstwa byli zwykli wędrownicy "rycerze". Później eksperci ulepszyli rasę i zdobyła światowe uznanie.

Te koty są ściśle związane, ale nie masywne. Ich struktura jest raczej gładka i harmonijna. Wełna tych kręconych kotów jest pozbawiona podszerstka. Są ludzie długowłosi i krótkowłosi.

3. La Perm

Devon Rex

Niezwykłe koty, podobne do elfów, pojawiły się w hrabstwie Devonshire, jak widać z nazwy rasy. Przodek nowej rasy nazywał się Kirley. Koty te wyróżniają się nie tylko falującymi włosami, ale także krótką głową z dużymi uszami, które płynnie zamieniają się w cienką, zgrabną szyję. Inteligentne i czułe zwierzęta mają rozsądny, inteligentny wygląd. Są doskonałe do mieszkania w mieszkaniu, kochają towarzystwo ludzi i dosłownie idolizują swoich właścicieli.

4. Devon Rex

Ural Rex

Fakt, że kręcone koty pojawiają się na Uralu, ludzie znali od dawna, ale nie byli nimi specjalnie zaangażowani. Dopiero w 1995 roku zainteresowane osoby zauważyły ​​potomstwo Swierdłowska Murka. Ale do tej pory ich liczba jest niewielka. Te koty mają doskonałe zdrowie i bezpretensjonalne pożywienie. Nie są duże, silne i muskularne. Włosy naszego Uralu są krótkie, mają gęstą strukturę, loki są dobrze widoczne. Ural Rex niewymagający siebie i dobrze zrozumiany przez właściciela, będący doskonałym towarzyszem dla osoby, która je kocha.

5. Uralski Rex