Dzieci z natury są bardzo ciekawe. Dzięki tej funkcji uczą się wielu nowych rzeczy. Ale ta niepohamowana energia czasami powoduje poważne obrażenia, ponieważ dzieci nie są jeszcze świadome niebezpieczeństwa, które może na nich czekać. Dlatego dzieci często mają zadrapania, puknięte kolana, rany, a nawet oparzenia . Porozmawiamy o tym, jak pomóc dziecku pozbyć się tego ostatniego.

Klasyfikacja oparzeń

Aby ustalić schemat leczenia oparzeń, musisz znać ich stopień. A jest ich czterech.

  1. Najbardziej nieistotne i nieszkodliwe jest oparzenie pierwszego stopnia, w którym skóra nieznacznie zaczerwienia się, może lekko puchnąć. Leczenie jako takie nie jest wymagane. Po dwóch lub trzech dniach dziecko zapomni, że na jego ciele spłonęło.
  2. W przypadku oparzeń drugiego stopnia pojawiają się pęcherze. Dzieci są często diagnozowane z takimi oparzeniami. Występują, gdy dziecko rozlało kubek gorącym napojem, dotknęło gorącego żelazka lub chwyciło kawałek drewna w kominku. Przy odpowiednim leczeniu w ciągu dwóch tygodni wszystko się zagoi.
  3. Ale oparzenie trzeciego stopnia, charakteryzujące się martwicą tkanek, będzie przypominać o sobie przez długi czas. Takie rany goją się przez bardzo długi czas, a leczenie odbywa się w szpitalu.
  4. Najbardziej niebezpieczna sytuacja dotyczy oparzenia czwartego stopnia. Tutaj i nie możemy mówić o leczeniu metodami ludowymi, tylko o hospitalizacji! Skóra jest zwęglona, ​​poczerniała, mięśnie są głęboko dotknięte, a kości i tkanki podskórne zostają uszkodzone. Rokowanie zależy od tego, w jakim czasie dziecko otrzymało odpowiednią opiekę medyczną.

Pomagamy dzieciakowi

Jeśli sytuacja nie jest krytyczna i masz pewność, że poradzisz sobie bez pomocy, nie spiesz się, aby natychmiast wykorzystać fundusze na oparzenia dla dzieci. Nawet najlepszy krem ​​na oparzenia nie przyniesie pożądanego efektu, jeśli przed nałożeniem go nie przetworzysz uszkodzonej powierzchni. Najpierw ochłodzić powierzchnię skóry lodem lub bieżącą wodą, a następnie leczyć alkoholem. Następnie wytrzyj uszkodzony obszar izotonicznym roztworem chlorku sodu. I dopiero po tych zabiegach można zastosować maść do opalania dla dzieci, spray, żel lub krem.

Jakiego rodzaju lek na oparzenia jest najczęściej stosowany u dzieci?

  1. W leczeniu dzieci od oparzeń słonecznych, wrzenia oparzenia wodą i inne oparzenia termiczne używać pantenol krem. Jego cienka warstwa jest nakładana na dotknięty obszar trzy razy dziennie. Nie tylko łagodzi ból, ale także dezynfekuje, wspomaga regenerację skóry.
  2. Krem La Cree na bazie pantenolu ma podobny efekt, ale zawiera również ekstrakty roślinne. Brak barwników i substancji zapachowych pozwala używać tego kremu nawet do leczenia oparzeń u noworodków. Narzędzie nakłada się cienką warstwą do miejsca wypalenia dwa lub trzy razy dziennie aż do całkowitego wyleczenia.
  3. Jeśli istnieje możliwość, że zakażenie mogło wejść w ranę, warto zastosować leczenie Dermazin . Ten krem ​​zawiera srebro, znane ze swoich właściwości dezynfekujących.
  4. Powszechnie stosowane i kremowe Bepanten . Składa się z kwasu pantotenowego, który stymuluje proces regeneracji skóry i dezynfekuje ją. Zastosuj krem ​​do pięciu razy dziennie. Może być również stosowany do leczenia dzieci.
  5. krem przeciw poparzeniom panthenol Jeśli nie masz lekarstwa na oparzenia, możesz skorzystać z uniwersalnego ratownika kremowego, który promuje leczenie ran.

Stosowanie kremów, w przeciwieństwie do maści i sprayów, pozwala nie tylko dokładnie dozować ilość nałożoną na skórę, ale także zapobiega tworzeniu się blizn. Wynika to z faktu, że struktura kremu jest lżejsza. Substancje te szybciej wnikają w skórę, a czas w leczeniu oparzeń jest jednym z głównych czynników zapewniających pomyślny wynik.

Mamy nadzieję, że informacje te będą przydatne tylko w celach informacyjnych, a Twoje dziecko nigdy nie będzie wiedzieć, jakie są oparzenia.