rzemiosło z nasion i zbóż zrobić to sam Tworzenie jasnych i oryginalnych rękodzieł własnymi rękami jest niesamowicie ekscytującym i użytecznym sposobem spędzania wolnego czasu dla dzieci w różnym wieku. Do produkcji upominków dla bliskich, wszelkiego rodzaju cennych gadżetów i elementów dekoracyjnych dekoracji wnętrz, można użyć wielu naturalnych materiałów, w tym zbóż i nasion.

Nie ma trudności w ich zdobyciu, ponieważ materiały te są obfite w prawie każdym domu, a praca z nimi przynosi prawdziwą przyjemność dzieciom i dorosłym. Ponadto wszystkie nasiona i zboża różnią się między sobą kształtem, rozmiarem i kolorem, dzięki czemu arcydzieła wykonane z ich pomocą są niezwykle piękne, jasne i niepowtarzalne.

W tym artykule opowiemy o funkcjach pracy z tymi materiałami, a także przedstawimy szczegółowe instrukcje dotyczące tworzenia oryginalnych rękodzieł z nasion i zbóż własnymi rękami.

Jak zrobić rzemiosło z nasion i zbóż?

Najłatwiejszym sposobem tworzenia artefaktów ze zbóż i nasion dla dzieci jest użycie tych małych materiałów do dekoracji różnych paneli w technice aplikacji. Do ich wytworzenia potrzebny będzie arkusz tektury, płyta wiórowa lub jakakolwiek inna płaska powierzchnia, która stanie się podstawą zamierzonego arcydzieła, kleju PVA, a także różnych rodzajów zbóż i nasion. Ponadto, jeśli to konieczne, te naturalne materiały można pomalować farbą gwaszową lub akrylową, aby uzyskać pożądany odcień.

W szczególności każde dziecko bez wątpienia będzie chciało stworzyć własnymi rękami obraz pięknych i pełnych wdzięku żurawi. Aby go stworzyć, pomożesz następującemu kursowi mistrzowskiemu:

 1. Na arkuszu płyty o odpowiednim rozmiarze użyj ołówka, aby narysować szkic zamierzonego rysunku.
 2. rzemiosło z nasion i zbóż zrobić to sam1
 3. Stopniowo nałóż klej PVA na powierzchnię i wypełnij wzór wymaganymi nasionami i zadem.
 4. rzemiosło z nasion i zbóż zrobić to sam2rzemiosło z nasion i zbóż własnymi rękami3
 5. Po zakończeniu pracy ostrożnie przykryj powstały panel lakierem.
 6. rzemiosło z nasion i zbóż zrobić to sam4
 7. W razie potrzeby umieść zdjęcie w ramce, wcześniej zakupione w sklepie lub wykonane własnymi rękami.
 8. rzemiosło z nasion i zbóż własnymi rękami5

Stosowanie nasion i zbóż można wykonać nie tylko za pomocą kleju, ale również za pomocą gliny. Aby to zrobić, ten lepki materiał należy rozprowadzić na pożądanej powierzchni, a następnie wcisnąć do niego niezbędne nasiona i ziarna palcem, stopniowo wypełniając całą niezbędną przestrzeń i zmieniając naprzemiennie materiał w zależności od powstałego wzoru.

Ponadto, na przykład z dużych nasion, dynia lub arbuz, możesz wykonywać rzemiosło w formie koralików lub girland. Oczywiście ta praca wymaga pewnych umiejętności i wysokiego poziomu dokładności, więc jest odpowiednia tylko dla starszych dzieci. Dzieci z kolei mogą również wykonywać podobne prace, ale tylko z pomocą dorosłych i pod ich ścisłą kontrolą.

Aby wziąć udział w różnych konkursach lub urządzić wnętrze własnego domu, możesz również stworzyć niesamowicie piękny stolik kawowy wykorzystując zboża i nasiona. Aby to zrobić, skorzystaj z następującej instrukcji krok po kroku:

 1. Poproś ojca o pomoc, aby wykonał wzór przypominający stół lub skorzystał z gotowego mebla.
 2. rzemiosło z nasion i zrupów własnymi rękami6
 3. Przykryj stół farbą akrylową w 2-3 warstwach.
 4. rzemiosło z nasion i zbóż zrobić to sam7
 5. Podziel blat na kilka małych prostokątów tego samego rozmiaru.
 6. rzemiosło z nasion i zbóż to zrobić sam8
 7. Obficie pokryć jedną z sekcji klejem PVA, a następnie ułożyć całą powierzchnię za pomocą niektórych kasz lub nasion.
 8. rzemiosło z nasion i zbóż zrobić to sam9
 9. W ten sam sposób wypełnij cały obszar blatu stołu, naprzemiennie między różnymi rodzajami zbóż i nasion.
 10. rzemiosło z nasion i zrupów własnymi rękami10
 11. Po zakończeniu pracy wypełnij całą powierzchnię blatu grubą warstwą PVA i pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny.
 12. rzemiosło z nasion i zrupów własnymi rękami11
 13. Następnie zalać zad i nasiona na powierzchni stołu żywicą epoksydową i pozostawić do ponownego wyschnięcia w ciągu jednego dnia.
 14. rzemiosło z nasion i zbóż zrobić to sam12
 15. Będziesz miał jasny i oryginalny stół, który będzie służyć jako doskonała dekoracja wnętrza.
 16. ręcznie robione artykuły z nasion i zbóż13

Istnieje wiele innych sposobów wytwarzania rzemiosła z nasion i zbóż, w tym z jesieni, które są szczególnie popularne wśród dzieci i dorosłych. Niektóre pomysły na takie arcydzieła zostały zademonstrowane w naszej galerii zdjęć:

rzemiosło z nasion i zbóż zrób-to-sam14rzemiosło z nasion i zbóż zrób to sam 15rzemiosło z nasion i zbóż do majsterkowania16
rzemiosło z ziaren i ziaren do zrób-samo- 17ręcznie robione artykuły z nasion i zbóż18rzemiosło z nasion i zbóż do majsterkowania19