Gdy kobiety osiągają szczyt kłykcin w okolicy krocza lub na zewnętrznych narządach płciowych, ich leczenie zależy w dużej mierze od czynnika sprawczego i miejsca uszkodzenia. Istnieją dwa sposoby na pozbycie się brodawek narządów płciowych: leki w klinice lub leczenie domowe.

Leczenie domowe kłykcin

Od razu zauważamy, że tradycyjne metody leczenia brodawek nie są zalecane, ponieważ skuteczność takiego leczenia jest wciąż kwestionowana, ale stosowanie różnych nalewek lub okładów może pogorszyć sytuację. Rozważ kilka popularnych recept na leczenie Condilomatosis.

  1. Kalanchoe pozostawia do usuwania brodawek w domu. Aby uzyskać przepis, musisz pobrać mięso z pierzastego kalanchoe i ugnieść je do konsystencji kleiku. Ponadto masę tę nakłada się na dotknięty obszar i mocuje za pomocą gipsu. Ten kompres utrzymuje się przez około 6 godzin, a następnie usuwa się łatkę i nakłada świeżą substancję.
  2. Inna metoda leczenia kłykcin u kobiet polega na stosowaniu soku ziemniaczanego. Powinien być wzięty szklankę dwa razy dziennie. 40 minut przed śniadaniem i obiadem, musisz pić sok. Do picia najlepiej używać czerwonych ziemniaków. Przebieg leczenia wynosi dwa miesiące.
  3. Leczenie domowników kłykcin odbywa się za pomocą glistnika. Zastosuj lek trzy razy dziennie zgodnie z poniższym schematem: podczas kilku wizyt w odstępach czasu wynoszących trzy minuty, stosujemy czystość do dotkniętego obszaru. W tym czasie sok jest wchłaniany przez skórę.

Nowoczesne metody leczenia brodawek

Klinika oferuje kilka sposobów leczenia brodawek. Przede wszystkim wybór opcji leczenia zależy od charakteru przebiegu choroby, kwalifikacji lekarza i zakresu cen, na jakie pacjent może sobie pozwolić.

Metoda kauteryzacji condylo z ciekłym azotem jest szeroko stosowana. Niewielką ilość nanosi się kropkowo na miejsce uszkodzenia i zamraża. W wyniku tego dochodzi do zniszczenia zawartości białka w formacji. Po chwili sam kłykół znika i pozostaje niewielka rana. Po kilku tygodniach leczy i ślad jest prawie niewidoczny. Ta metoda jest dość tania, ale powinna być przeprowadzana tylko przez eksperta z doświadczeniem.

Skuteczne leczenie kłykcin odbywa się za pomocą leków na receptę. Zawierają stężone kwasy, a po pierwszym zastosowaniu w miejscu urazu pozostaje mały strup. Zniknie sam w ciągu kilku dni. Ta metoda jest droższa. Ale jest bezpieczny i łatwy w użyciu.

Usuwanie brodawek z fal radiowych jest również szeroko stosowane we współczesnej medycynie. Pod wpływem wysokiej temperatury promieniowania wysokiej częstotliwości możliwe jest skuteczne usuwanie brodawek. Udowodnił także elektryczny nóż. Ta opcja leczenia kłykciny u kobiet powinna być wykonywana wyłącznie w warunkach lokalnych jak leczyć brodawki znieczulenie. W większości przypadków po takiej procedurze pacjenci w ciągu tygodnia powracają do aktywności seksualnej.

Możesz otrzymać terapię laseroterapią. W tym przypadku dotknięty obszar jest dotknięty wiązką wiązek laserowych. Tkanka kłykcowa po prostu paruje i sucha skorupa pozostaje na swoim miejscu. Podobnie jak w przypadku elektrokoagulacji, po tygodniu można wznowić życie seksualne.

W przypadku leczenia w domu specjalista może przepisać maść na brodawki. Musi być zastosowany bezpośrednio na miejscu obrażeń. Kompleks jest przepisywany terapii immunokorekcyjnej. Usunięcie zewnętrznych przejawów wirusa nie spowoduje powstania rudy, ale pomoże ciału poradzić sobie z nią, a zapobieganie nawrotom jest o wiele trudniejsze.