Co druga dziewczyna, przeżywająca okres ciąży, znajduje na nogach żylne "gwiazdy" i "robaki". Ta nazwa jest objawem rozszerzania się żylaków, które bardzo często powstaje w czasie ciąży. Na szczęście nie wpływa to na rozwój dziecka. Ale choroba nadal ma swoje konsekwencje, choć dalekie od zachęcania. Ponadto, w czasie ciąży, manifestacja żył koniecznie musi towarzyszyć obrzęk i silne zmęczenie nóg. Jeśli objawy już się pojawiły, konieczna jest interwencja medyczna. Zjawisku temu można jednak zapobiegać wcześniej. Najlepszym sposobem na uniknięcie rozszerzania się żylaków podczas ciąży jest noszenie dzianin kompresyjnych w postaci rajstop, pończoch i pola golfowe .

Produkty z dzianin kompresyjnych dla kobiet w ciąży są dwojakiego rodzaju - profilaktyczne i lecznicze. Różnica między nimi tkaniem dzianiny dla kobiet w ciąży1 pasmo i gęstość, które podobnie jak w przypadku prostych rajstop są mierzone w DEN. Oprócz pozytywnego wpływu na nogi, taka dzianina dla kobiet w ciąży ma również funkcję podtrzymującą. Dotyczy to rajstop, gdzie brzuch i obszar dziąseł są szczególnie gęste, co daje dobre mocowanie do zaokrąglonego brzucha.

Jak wybrać kompresję na nogach podczas ciąży?

Aby nosić rajstopy, pończochy lub pończochy z dzianin kompresyjnych, należy skonsultować się z lekarzem. Specjalista zbada Ciebie i przepisze serię testów i diagnostyki. Kiedy już zdecydujesz, czy możesz nosić uciski na stopach podczas ciąży, musisz dowiedzieć się, jaką gęstość powinien mieć produkt. I na koniec koniecznie skonsultuj się z lekarzem, jaki model wybrać - z wysoką lub niską talią. Nie wszystkie kobiety w ciąży potrzebują wsparcia dla brzucha.