Bardzo niewiele czasu temu diagnozę "zapalenia jelita grubego" podejmowano dość rzadko, czego nie można powiedzieć o naszych czasach. Obecnie prawie 80% kobiet zarejestrowanych u ginekologa boryka się z tą chorobą.

Zapalenie śluzówki płodu u kobiet w ciąży i osób, które nie są w pozycji, jest procesem zapalnym zlokalizowanym w pochwie i szyjce macicy pochwy. Towarzyszy mu znaczny obrzęk błony śluzowej, wydzielanie ropnego i białego śluzu, który ma nieprzyjemny zapach. Przyczyny zapalenia płodu podczas ciąży mogą być:

  • kandydoza pochwy ;
  • rzeżączka;
  • rzęsistkowica;
  • opryszczka narządów płciowych;
  • Chlamydoza;
  • ureaplasmosis

Zapalenie wsadu można wciąż nazywać nieleczonym zapaleniem pochwy i jest ono całkiem zdolne do wywoływania endometrium, erozji szyjki macicy, przyczynia się do naruszenia funkcji rozrodczych i prowadzi do niepłodność .

Istnieje wiele przyczyn pośrednich, które mogą powodować stany zapalne, takie jak: wczesne rozwiązłe życie seksualne, ekologia, wysokie koszty koniecznego wstępnego leczenia.

Objawy zapalenia płodu podczas ciąży

Objawy obecności choroby mogą się nieco różnić w zależności od formy, w jakiej występuje. Ostre zapalenie jelita grubego podczas ciąży po prostu nie może pozostać niezauważone, ponieważ towarzyszą mu tak wyraźne objawy, jak:

  • zaczerwienienie i obrzęk błony śluzowej pochwy;
  • na sromie pojawia się uczucie ostrego świądu i pieczenia;
  • w okolicy narządów miednicy i dolnej części brzucha występują bolesne, nagłe i rozrastające się doznania;
  • kobieta zauważa pojawienie się ciężkiego wydzieliny z pochwy, które charakteryzuje się gnijącym, odrażającym zapachem, a ich kolor może być biały lub ropny lub mieć zanieczyszczenia krwi.

Jeśli nie ma koniecznego leczenia zapalenia wsierdzia w czasie ciąży, wówczas choroba jest dość zdolna do rozprzestrzeniania się do wewnętrznej części ud, pośladków i wpływających na ważne narządy rozrodcze: macicę, przydatki i tak dalej.

Przewlekła postać choroby przebiega prawie bezobjawowo, co znacznie komplikuje jej wykrycie. Dlatego leczenie zapalenia wsierdzia w czasie ciąży, które ma formę utajoną, jest często wyznaczane po upływie czasu, kiedy choroba jest w "okresie rozkwitu".

Jak leczyć zapalenie płodu podczas ciąży?

Środki terapeutyczne mające na celu wyeliminowanie stanu zapalnego są niezwykle rozległe i obejmują przyjmowanie leków chemicznych, antybiotyków, poddawanie się fizjoterapii, konieczność kąpieli z kwaśnym podłożem i nakładanie maści. Również lekarze wyznaczyli specjalną dietę i otrzymali wywary ziół.

Leczenie zapalenia jelita grubego w ciąży jest trudne, ponieważ wiele z najbardziej skutecznych leków nie może być przyjmowanych w procesie przenoszenia. Dawka zatwierdzonych leków znacznie wzrosła, co również nie jest wystarczające. Dlatego zaleca się łączenie chemicznych metod leczenia z folkiem, to znaczy do zrobienia syropowania wywarów z ziół leczniczych, do kąpieli osiadłych. Lekarze zalecają stosowanie czopków dopochwowych i doodbytniczych w przypadku zapalenia płodu podczas ciąży, maści, żeli i wielu innych.

Należy zauważyć, że wybór leków należy powierzyć sprawdzonemu ginekologowi, leczenie zapalenia płodu podczas ciąży która od początku prowadzi ciążę. Wykonywanie samoleczenia jest surowo zabronione.

Konsekwencje zapalenia płodu w ciąży

W okresie ciąży choroba jest w pełni zdolna do "wspinania się" do macicy i penetrowania jej środka. Jest to obarczona infekcją płodu, zarówno podczas ciąży, jak i podczas porodu. Ponadto niespecyficzna kolba podczas ciąży może wywoływać poronienie, zakażenie płynu owodniowego, wielowodzie, przedwczesne porody i inne patologiczne sytuacje.