Cynaryzyna to lek, który jest przepisywany, głównie, gdy zaburzenia krążenia w mózgu. Ten środek hamuje przenikanie jonów wapnia do komórek mięśni serca i naczyń z przestrzeni międzykomórkowej. W ten sposób osiąga się rozszerzenie tętnic wieńcowych oraz tętnic obwodowych i tętniczek, następuje działanie rozszerzające naczynia krwionośne.

Niektórzy eksperci uważają Zinnarizin za przestarzały i wolą przepisać na jego leczenie bardziej nowoczesne odpowiedniki, podobne pod względem mechanizmu działania i efektów, które należy osiągnąć. Zastanów się, jakie są analogi Zinnarizina, co w razie potrzeby może zastąpić ten lek.

Cavinton lub Zinnarizin - co jest lepsze?

Cavinton jest lekiem, którego głównym składnikiem jest winpocetyna. Ma działanie neuroprotekcyjne i przeciwutleniające, pozytywny wpływ na krążenie krwi i metabolizm w mózgu, a także na cechy reologiczne krwi. Najczęściej lek ten stosuje się w przypadkach niewydolności krążenia mózgu, któremu towarzyszą zaburzenia psychiczne lub neurologiczne.

Cavinton ma podobny wpływ na Cinnarizine. Jednak Cinnaryzyna nie ma praktycznie żadnego wpływu na ciśnienie krwi, co jest cenne w leczeniu pacjentów z problemami ciśnieniowymi. Ustal, który z leków najlepiej jest stosować, może tylko lekarz, w zależności od rozpoznania i towarzyszących mu patologii.

Cinnarizine lub Vinpocetine - co jest lepsze?

Winpocetynę stosuje się do korekcji zaburzeń krążenia mózgowego. Jest to produkt naturalny, którego głównym składnikiem jest alkaloid z barwinek. Lek pomaga w zwiększeniu dopływu krwi do obszarów niedokrwiennych mózgu poprzez rozluźnienie mięśni gładkich naczyń krwionośnych. Ponadto lek ma działanie antyagregacyjne i przeciw niedotlenienie.

cavinton lub cynaryzyna, która jest lepsza

Porównując leki Cynaryzynę i winpocetynę, można zauważyć, że ta ostatnia ma mniej skutków ubocznych i jest wytwarzana na bazie surowców roślinnych. Ponadto, w leczeniu winpocetyną u pacjentów z chorobami wątroby i nerek, zmniejszenie dawki nie jest wymagane. Jednak niektórzy eksperci kwestionują skuteczność Vinpocetine.

Piracetam, cinnarizine lub fezam - co jest lepsze?

Piracetam to lek należący do grupy leków nootropowych. Mechanizm jego działania nie jest całkowicie jasny, ale uważa się, że narzędzie ma pozytywny wpływ na procesy metaboliczne i krążenie krwi w mózgu, poprawia pamięć, uwagę i aktywność umysłową.

Cinnaryzyna nie jest analogiem piracetamu i często jest przepisywana w połączeniu z tym lekiem. Połączone stosowanie tych leków daje szczególnie wysoki pozytywny efekt w przewlekłej niewydolności naczyń mózgowych. Fezam to lek zawierający piracetam i cynaryzynę jako substancje czynne.

Cinnarizine lub Mexidol - co jest lepsze?

Mexidol jest lekiem na bazie bursztynianu etylo-metylohydroksypirydyny, który ma działanie przeciw niedotlenieniu, nootropię, przeciwdrgawkowe, przeciwlękowe, zwiększa odporność organizmu na stres. Poprawia również krążenie krwi w mózgu, pozytywny wpływ na reologiczne właściwości krwi. Lek pojawił się stosunkowo niedawno, a jego badania wciąż trwają. Z reguły nie jest przepisywany jako lek stosowany w monoterapii, ale w połączeniu z innymi lekami, z których jednym może być cynaryzyna.

Vasobral lub Tsinnarizin - co jest lepsze?

Vasobral jest połączonym lekiem, który jest przepisywany w zaburzeniach krążenia mózgowego. Zawiera dwa co jest lepsze vazobral lub cinnarizine składniki aktywne: alfa-dihydroergokryptyna (pochodna ergotaminy) i kofeina. Lek wpływa na receptory ośrodkowego układu nerwowego, pomaga zmniejszyć przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych, rozcieńcza krew, poprawia krążenie krwi i procesy metaboliczne w mózgu. Ponadto Vasobral ma działanie profilaktyczne kiedy migreny .

Porównując Cinnarizine i Vasobral, warto zauważyć, że ten ostatni przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi, podczas gdy Cinnarizin prawie nie ma na nią wpływu. Dlatego w przypadku niedociśnienia można zalecić stosowanie leku Cinnarizine.