Ta jagoda rosnąca na niskich krzewach z aksamitnymi liśćmi jest nieznana nikomu. W dzieciństwie bardzo łatwo było wybrać te małe czereśnie - nie trzeba wyciągać ręki i wspinać się na drzewo. Dziadkowie ich wnuków sadzili i sadzili tę roślinę w swoich ogrodach, być może z powodu jednego z jej popularnych imion - czereśni.

Czuł wiśnia - opis

Okazuje się, że nazwa "chiński" również nie jest całkowicie naukowa. W rzeczywistości ten krzaczasty rodzaj czereśni jest nazywany odczuwalne . To miejsce urodzenia tej rośliny - Chiny, a stamtąd rozprzestrzeniło się na cały świat.

Filcowane czereśnie są tak nazywane ze względu na ich lekkie dojrzewanie na pędach, liściach i jagodach. Odmiana ma wiele zalet, takich jak stale wysoka wydajność, odporność na zimno, dekoracyjny wygląd, wczesne dojrzewanie owoców.

Zbieranie wiśni jest bardzo wygodne, zwłaszcza, że ​​nigdy się nie kruszą. Poza tym chińska wiśnia ma wiele przydatnych właściwości. Tak więc w jagodach znajduje się duża ilość węglowodanów, witamin PP i B, a także kwasów organicznych. Witamina C w filcowanych wiśniach jest 1,5 razy większa niż w innych odmianach, a pod względem zawartości żelaza "przewyższa" jabłka.

Oprócz właściwości konsumenta, wiśnia ma doskonałe właściwości dekoracyjne, a te krzewy są często ozdobione żywopłotami, granicami, obszarami. Niestety, roślina nie może pochwalić się długą żywotnością - średnio rośnie 10 lat. Ale przez odmładzanie przycinania ten okres może zostać przedłużony prawie dwukrotnie.

Uprawa czereśni

Jeśli chcesz wyhodować tę jagodę w swojej okolicy, wybierz gleby żyzne i neutralne kwasem, z dobrym systemem drenażowym do sadzenia. Pamiętaj, że roślina nie lubi nadmiernej wilgoci - czasami prowadzi nie tylko do zmniejszenia owocowania, ale także do zniszczenia buszu.

opis filcu wiśniowego

Chińskie lub filcowane czereśnie lubią dużo światła słonecznego, więc zacienione obszary nie są dla nich odpowiednie. Aby uzyskać dobre zapylenie i owocowanie, lepiej posadzić kilka okazów i kilka odmian na miejscu.

Zasady opieki nad chińskimi wiśniami są dość proste. Krzewy potrzebują karmienia w okresie bezpośrednio po kwitnieniu. Potrzebne będą potażowe, fosforowe, azotowe i organiczne nawozy. Aby uniknąć utleniania gleby, co pięć lat musi to być wapno.

Każdego roku korona rośliny musi być rozcieńczona, pozostawiając tuzin najsilniejszych pędów. Cherry zacznie przynosić owoce 3 lata po posadzeniu. Około 4 kilogramy plonów można zebrać z jednego buszu.