Najmniejszy pies w świecie nazywa się chihuahua który został nazwany tak na cześć meksykańskiego stanu o tej samej nazwie. Wiele legend wiąże się z udomowieniem tych psów, ale jeden z nich mówi, że Chihuahua zostali oswojeni w czasach Tolteków. A teraz porozmawiajmy o samych mini-psach.

Standardowe rozmiary Chihuahua

Czaszka chihuahua powinna być jak jabłko. Ale ogon psa musi mieć wysoki i lekko zakrzywiony łuk. Końcówka ogona - "cześć" z lędźwiami.

Długość ciała zwierzęcia jest nieco większa niż wysokość w kłębie. Chociaż eksperci wolą kwadratową strukturę. Zwłaszcza jeśli to chłopiec. Dlaczego nie dziewczyny? Wynika to z ich daru macierzyństwa.

Jeśli chodzi o strukturę czaszki, oprócz kształtu jabłka, powinniśmy zwrócić uwagę na wyraźnie zaznaczone przejście od twarzy do czoła i zwykle bez fontanelu. Snub krótki krótki nos daje komiks psa. Suche usta i policzki kompensują tę część powagi, której ludzie nie zauważają z powodu nosa.

Ugryzienie chihuahua może być "nożycami", a czasami prostymi. Wielkie okrągłe, ciemne oczy zawsze dokładnie cię obserwują, nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś pozostawiony samemu sobie.

Rozmieszczone uszy są duże, zwężające się ku górze, ale końcówka nie jest ostra. Wystają z wielkością czterdziestu pięciu stopni.

Szyja psa jest średniej długości i z wdziękiem zakrzywiona na górze. Skóra jest gładka, a dla długowłosych oryginalna sukienka zdobiona "żabka" z wełną dłużej.

Nawet krótki i mocny grzbiet wskazuje prawidłowy rozwój szkieletu, a muskularny pas przechodzi w szeroki zad. Szeroka, głęboka klatka piersiowa z zaokrąglonymi żebrami i napiętym brzuszkiem wskazuje na dobry gorset kostny. chihuahua mini i standard Nogi powinny być proste, a łokcie powinny być ciasno przyciśnięte do ciała. Dotyczy to przednich kończyn, ale tylne są dobrze umięśnione, długie, równoległe do siebie. A jednak mężczyźni musieli rozwinąć jądra, zstąpić do moszny.

Łapy psa są małe, pazury są małe. Poduszki są elastyczne i dobrze rozwinięte, a waga chihuahua, czyli standard od półtora kilograma do trzech.

Chihuahua mini i Chihuahua - standard różni się nie tylko rozmiarem. Mini to nie tylko mały standardowy chihuahua. Jest bolesne i często siedzi na suplementach i witaminy . Dlatego jeśli zdecydujesz się na zakup takiego psa, będzie potrzebowała dużo twojej uwagi i troski.