Aby wybrać dla siebie odpowiedni system pompowania, jego moc i niezbędne cechy, należy zrozumieć zasadę działania określonego modelu i jasno określić tryb użytkowania. Pompy odśrodkowe do podlewania ogrodu mogą pracować zarówno ze studnią, jak i ze zbiornika. W jaki sposób woda jest dostarczana iw jakim celu ten gatunek jest odpowiedni, rozważymy poniżej.

Czym są odśrodkowe pompy do nawadniania w kraju?

Tak więc, na początek, poznajmy, jak dokładnie działa ten typ i jak działa ten typ. Z tytułu oczywiste jest, że praca wykonywana jest za pomocą siły odśrodkowej. Występuje, gdy zasilanie jest włączone, a koło działa. Koło jest połączone z wałem, a wraz z początkiem obrotu tarczy na kole stwarzają warunki do podnoszenia płynu i jego przepływu przez rury. Dlatego ten typ pompy działa nawet na głębokości 15 m, a głowica podczas dostarczania wody jest znacznie silniejsza niż pozostałe typy.

To dzięki zasadzie działania domowych pomp odśrodkowych są one uważane za najbardziej efektywne rozwiązanie do nawadniania, jeśli konieczne jest uzyskanie silnej głowy dla dużej powierzchni ziemi. I możesz użyć siły odśrodkowej zarówno na powierzchni, jak i pod wodą. Wszystko zależy od konstrukcji pompy.

Wybór domowych pomp odśrodkowych do nawadniania

Najpierw zdecydujemy, z jakiego zbiornika lub źródła będziecie pompować wodę. Wpłynie to bezpośrednio na wybór projektu. Zwykle istnieją dwie opcje:

  1. Kiedy szukamy pomp do nawadniania staw lub podobny zbiornik, wybór zatrzymuje się na modelach powierzchni odśrodkowych do ogrodu. Takie jednostki są znacznie tańsze, a instalacja jest znacznie łatwiejsza. Jedyna rzecz, która powinna być wzięta pod uwagę: w zimnym sezonie pompa powinna być zainstalowana w pomieszczeniu, w którym będzie wystarczająco dużo ciepła. Wszystko to jest prawdą, pod warunkiem, że praca jest wykonywana na głębokości około 8-10 metrów.
  2. Jeśli zadaniem jest znalezienie pomp do nawadniania ze studni, modele odśrodkowe do ogrodu nie będą tutaj działały. W takim przypadku używaj tylko systemy podwodne . Głębokość studni jest znana i trzeba tylko wybrać model oparty na tym parametrze. Ale bez pomocy specjalistów będzie to trudniejsze, ponieważ konieczne jest obniżenie nie tylko samego urządzenia, ale także kabla zasilającego na głębokość. W takim przypadku impregnacja jest ważniejsza niż kiedykolwiek.

W przeciwnym razie wybór pomp odśrodkowych polega na wybraniu właściwych właściwości do nawadniania ogrodu. Na przykład pojemność będzie zależeć od odpowiedniej ilości wody, niezależnie od tego, czy będzie to woda tylko do podlewania lub dostarczania domu.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę bezpieczeństwo pracy przy wyborze modelu. Aby to zrobić, szukamy modelu, który może działać na głębokości nieco większej niż głębokość studni. W przeciwnym razie jednostka będzie musiała stale znajdować się na granicy swojej siły.

Oczywiście przy wyborze modelu podwodnego warto wiedzieć z góry o średnicy rury oblężniczej. Będziesz musiał odnieść się do wymiarów pompy i średnicy, a następnie wybierzesz model, którego potrzebujesz, biorąc pod uwagę inne cechy.

domowe pompy odśrodkowe do nawadniania

I na koniec rozmowy o pompach odśrodkowych omówimy ich zalety do podlewania ogrodu:

  • poprzez podłączenie kabla bezpośrednio do silnika, wymiary są stosunkowo małe, waga jest również mała;
  • Ten widok jest jednym z najłatwiejszych w instalacji i utrzymaniu;
  • sam mechanizm pracy jest również uważany za bardzo prosty, co sprawia, że ​​jest bezpretensjonalny w użyciu i trwały;
  • podczas pracy woda nigdy nie przepłynie spazmatycznie, przepływ jest ciągły i gładki;
  • a najprzyjemniejszą rzeczą jest to, że można pompować wodę, nawet z odrobiną piasku lub drobnych zanieczyszczeń, co upraszcza zadanie podczas pracy ze starymi studniami i zbiornikami.