Być może najlepszym prezentem jest ten, który jest wykonany ręcznie z wielką miłością i pracowitością. Ręcznie rzeźbione świece to świetny wybór, nadaje się na każdą okazję - czy to Nowy Rok, czy Urodziny.

Aby dokonać takiego cudu, potrzebny jest pewien poziom umiejętności, a także cierpliwość i twórcze inspiracje. Proponujemy ci małą klasę mistrzowską na robieniu rzeźbionych świec, po czym możesz spróbować zaskoczyć swoich przyjaciół i krewnych oryginalnymi prezentami.

Robienie rzeźbione świece własnymi rękami

Będziemy potrzebować sprzętu do rzeźbionych świec:

  • forma;
  • knot;
  • wosk parafinowy;
  • specjalne kolory świec;
  • pojemniki (wanny) do kolorowych parafin;
  • specjalny nóż

Formularze do rzeźbionych świec mogą być wykonane niezależnie, możesz użyć do tych specjalnych gotowych próbek. Wszystko zaczyna się od zalewania gorącą parafiną w tej formie. Nasmaruj bez niczego. Po - prawidłowo naprawić knot i cierpliwie czekać aż świeca twardnieje.

Świece rzeźbione 2

Kiedy to nastąpi, ostrożnie wyjmij świecę z formy. Ogrzewamy parafinę w specjalnych kąpielach, dodajemy do niej różne farby.

Zaczniemy kolorować naszą przyszłą świecę. Przytrzymaj go za knot i upuść w pierwszej kąpieli z kolorową ciekłą parafiną. W tej chwili warstwa kolorowego materiału rośnie na naszym blanku. Po każdym zanurzeniu w kolorowej parafinie zanurzamy kęs w wodzie, aby zestalić i utrwalić kolor.

Świece rzeźbione 3Świece rzeźbione 4

Powtórz proces ze wszystkimi kolorami, nie zapominając o naprawieniu każdej nowej warstwy. Aby uzyskać najlepszy efekt, trzeba zmieniać kontrastowe kolory, czasami dodając białą warstwę. W sumie konieczne jest zanurzenie obrabianego przedmiotu około 35-40 razy. Następnie możesz rozpocząć cięcie obrazu.

Świece rzeźbione 5
Cięcie wzoru

Gotowy lakierowany przedmiot za pomocą knota jest unieruchomiony. Chociaż nie możesz tego zrobić i pracować bez wiszącej świecy.

Podnosimy specjalny nóż, odciąć górne warstwy. Otwieramy wewnętrzne kolory świecy. Natychmiast zginamy pocięte warstwy w różne wzory - fale, łuki, curlicue. Tutaj możesz pokazać całą swoją wyobraźnię.

Świece rzeźbione 6Świece rzeźbione 7Świece rzeźbione 8

Najważniejsze - aby dostosować się do właściwego kąta cięcia, aby wiedzieć, jak wykonać ten lub inny wzór. Najważniejszą zasadą jest robienie wszystkiego szybko, o ile wosk parafinowy jest miękki. Gdy jest ciepło, ulega ona wszystkim metamorfozom, które tworzymy przy pomocy świecy.

Gdy wzory są gotowe, wkładamy świecę do pojemnika z zimną wodą dla pełnego zestalenia. Teraz możesz zadowolić swoją rodzinę i przyjaciół swoim dziełem sztuki - żaden z nich nie pozostanie obojętny na taki dar.

Nie bój się zacząć

Wydaje się wielu, że robienie rzeźbionych świec to bardzo trudne zadanie, którego nigdy nie będą w stanie opanować. Rzuć te wątpliwości! Nikt nie mówi, co dzieje się za pierwszym razem. Ale końcowy rezultat pracy powinien zainspirować Cię do nauki.

Obecnie gotowe są gotowe zestawy do produkcji ręcznie rzeźbionych świec. Obejmuje zarówno formy, farby i noże, jak i pojemniki do farbowania, a nawet parafinę.

Gdy już nauczysz się tworzyć takie świece, nie możesz ograniczać się do prezentów dla bliskich, ale zacznij robić świece na zamówienie. Uwierzcie mi, to prawdziwa okazja, aby rozpocząć małą, ale dochodową działalność, która nie wymaga wielkich inwestycji finansowych i dużych obszarów. Możesz to zrobić w domu, przydzielając niewielką przestrzeń lub pomieszczenie.

W przeddzień różnych świąt "z hurra" świece z odpowiednich tematów rozproszą się. I jest wiele świąt w tym roku: Dzień Kochanków, 8 marca i Nowy Rok. Możesz zrobić świece do salonów ślubnych - świece rzeźbione stają się coraz popularniejszym atrybutem uroczystości weselnych.

Po opanowaniu umiejętności możesz sam dawać lekcje dla początkujących. Dotyczy to nie tylko produkcji świec, ale także świeczniki . Masz przed sobą nieograniczone możliwości. Zacznij mały i odniesiesz sukces!

Świece rzeźbione 1Świece rzeźbione 2Świece rzeźbione 3
Świece rzeźbione 4Świece rzeźbione 5Świece rzeźbione 6
Świece rzeźbione 7Świece rzeźbione 8Świece rzeźbione 9