Piękne, zdrowe, mocne włosy są ozdobą każdej kobiety. Ale nie każdy może pochwalić się eleganckimi lokami. Wielu martwi się takimi problemami, jak: nadmierną stratą, brakiem blasku i witalności.

Korzeń łopianu do wypadania włosów

Stres, choroba, niezdrowa dieta - wszystko to może prowadzić do utraty włosów. Oczywiście najpierw musisz zdiagnozować przyczynę tego zjawiska, a następnie zacząć go eliminować. Apteki sprzedają szeroką gamę produktów do pielęgnacji włosów. Ale większość z nich opiera się na ziołowych wywarach i naparach. Dlatego nie trzeba kupować kolejnej maski cudu lub super balsamu, można po prostu eksperymentować w domu. Więc łopian pomoże uporządkować włosy. Bardzo łatwo go znaleźć: na trawniku, w parku, w lesie.

Okazuje się, że to nie jest bezużyteczny chwast, ale zaskakująco przydatna roślina lecznicza, wysoce szanowana w tradycyjnej medycynie. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma terenów przyjaznych dla środowiska, to w aptece można kupić suche surowce.

Płukanie włosów korzeni łopianu

W celu zapobiegania wypadaniu włosów i ich pielęgnacji, wspaniałym narzędziem jest spłukiwanie włosów korzeniem łopianu. Aby to zrobić, wywar wyłóż 20-30 gram drobnoziarnistych korzeni łopianu i szklankę wrzącej wody. Wszystko to jest konieczne, aby gotować około 8-10 minut, ochłodzić. Bulion może być nakładany na włosy, aktywnie pielęgnując ich głowy. Zaleca się wykonanie procedury po każdym myciu włosów.

Z korzenia łopianu możesz zrobić maskę, która będzie walczyć przeciw wypadaniu włosów . Pomoże to zapomnieć o problemie. Przygotuj go po prostu: musisz wlać 20 g posiekanych korzeni do wrzącej wody (1 szklanka) i gotować, aż do dwukrotnego zmniejszenia objętości. Następnie dodaj podgrzany smalec do bulionu i wstaw do łaźni wodnej na 1-2 godziny. Maskę można nakładać na skórę głowy 1-2 razy w tygodniu.

Aby włosy były grubsze, nie musisz wydawać dużo pieniędzy, wysiłku, musisz po prostu zwrócić się do Matki Natury, jak kiedyś zrobiły to nasze babcie. I dlatego każdy z nas może zazdrościć ich inteligentnych warkoczyków.

Korzeń łopianu wzmacnia włosy

Zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie. Jeśli zauważysz, że twoje włosy stają się ciemniejsze, "zmęczone", szybko się brudzą, wtedy możesz potrzebować moczyć je w witaminach i uzyskać dawny luksusowy wygląd. I znowu łopian przyjdzie ci z pomocą. Oleje, napary, kompresy, odwary - których tylko tradycyjna medycyna nie oferuje.

Kompres przygotowany z 1 łyżeczki soku cebulowego, olejku łopianu, miodu i zwykłego szamponu pomoże wzmocnić włosy. Wszystko to jest mieszane, wcierane w skórę głowy, starzone przez około 30-40 minut. Ta maska ​​doskonale odżywia cebulki i włosy. Przy regularnym użyciu daje oszałamiający efekt.

Do spłukiwania włosów można przygotować wywar z łopianu i tataraku (stosunek 1: 1). Brandy można dodać do tradycyjnego wywaru z ziela (1 korzeń łopianu do wypadania włosów część brandy, 4 części rosołu). Możesz łączyć łopian i pokrzywy. Nie zapomnij o oleju łopianu. Jest sprzedawany w dziale z kosmetykami, ale jest przygotowany po prostu: wylewamy surowce oliwą z oliwek, nalegamy na 24 godziny, filtrujemy, gotujemy przez 15-20 minut i używamy na zdrowie.

Łopian jest gwarantowanym, sprawdzonym od stuleci środek ludowy leczyć włosy. Możesz używać wszystkich części tej rośliny, ponieważ wszystkie one są bogate w minerały, pierwiastki śladowe, witaminy niezbędne do dobrego wzrostu włosów.