Opanowanie techniki szydełkować pozwala needlewom stworzyć naprawdę wyjątkowe i piękne rzeczy. Obecnie szczytem popularności są tak zwane koronki z Brugii, które pojawiły się w belgijskim mieście Brugia. Koronkowe koronki to imitacja wstążkowej koronki, tkana na szpulkach. Wstążki w nich są szydełkowane w sposób ciągły i dzięki różnym zakrzywieniom tworzą niepowtarzalny wzór, dlatego dziewiarstwo Brugii było tak popularne w połowie XVIII wieku w Europie. Nawet teraz fani szydełkowania lubią tworzyć obrusy, serwetki, a nawet artykuły odzieżowe w tej technice. Porwanie brugijskiej koronki nie jest tak trudne. Dość pragnienia i wytrwałości. Cóż, opowiem wam o podstawach dziania koronek z Brugii dla początkujących.

Klasa mistrzowska na dziewiarskich koronkach z Brugii

Podczas dziania koronki w brydża wzór składa się z naprzemienności trzech elementów - wstążek, motywów i siatki fotonów. To ich kombinacja pozwala tworzyć rozpoznawalne oryginalne wzory. Rozpocznij pracę za pomocą taśmy dziewiarskiej. Tradycyjny warkocz uzyskuje się naprzemiennie 5 kolumn z jednym szydełkiem i 6 pętlami powietrza, które są konieczne, aby utworzyć zakrzywiony łuk i przejść do następnego rzędu. Po podłączeniu łańcucha 10 pętli powietrza wykonujemy 5 kolumn za pomocą szydełka, począwszy od szóstej pętli. Następnie robimy na drutach, wykonujemy 5 pętli powietrza na łuk i znów wykonujemy 5 podwójnych szydełek.

Zdjęcie koronki z Brugii 1

Jest to przykład stworzenia prostego warkocza szydełka Bryuga. Następnie powinieneś nauczyć się prostego gięcia taśmy:

 1. Aby to zrobić, zrób prosty wewnętrzny łuk sześciu pętli powietrza.
 2. Zdjęcie koronki z Brugii 2
 3. Następnie tworzymy kolumnę bez szydełka, 1 półkolumnę, a potem 2 kołki z jednym szydełkiem.
 4. Zdjęcie koronki z Brugii 3
 5. Znowu robimy łuk, ale na zewnątrz, z 6 pętli powietrza, potem robimy na drutach 4 kolumny z szydełkiem.
 6. Bruges Lace zdjęcie 4
 7. Następnie należy czterokrotnie powtórzyć czynności opisane w pkt 2 i 3.
 8. брюггское zdjęcie koronki 5
 9. W rezultacie mamy 4 wąskie łuki w środku zakrętu, które muszą być zamknięte w jednym pierścieniu. Po podłączeniu nowego łuku z 3 pętlami powietrza, sukcesywnie łączymy pozostałe wewnętrzne łuki za pomocą kolumn bez szydełka, wprowadzając hak w środek łuku.
 10. брюггское lace photo 6
 11. Następnie musisz wykonać 3 pętle powietrzne i zamknąć je w ringu. Po podłączeniu jeszcze jednego łuku z 3 pętli powietrznych, jak zwykle, robimy na drutach warkocz.
 12. брюггское zdjęcie koronki 7
 13. Boki warkocza, które sąsiadują ze sobą, muszą być połączone, ponieważ są one dziane: wykonujemy 3 pętle powietrzne, łączymy je z przeciwległym łukiem kolumny bez jednego szydełka, ponownie łączymy 3 pętle powietrza.
брюггское zdjęcie koronki 8брюггское zdjęcie koronki 9

Aby opanować sztukę koronki Bryug, powinieneś nauczyć się łączyć ze sobą łuki warkoczy. Na przykład przyjęcie "pająk z pierścieniem".

 1. Najpierw związać sznurkiem o szerokości 4 szydełek z wysokością łuków w 6 pętlach powietrza za pomocą prostego łuku.
 2. Bruges Lace zdjęcie 10
 3. Następnie podłącz 5 pętli powietrza - na schemacie są one wyróżnione na niebiesko. Następnie podłącz 5 dodatkowych pętli powietrza i zamknij je w pierścieniu, co zaznaczono na schemacie na czerwono.
 4. Bruges Lace zdjęcie 11
 5. Powstały pierścień powinien być związany z kolumną bez nakidy, jednocześnie łącząc wewnętrzne łuki z pierścieniem z kolumną z 1 nakidą.
 6. Bruges Lace zdjęcie 12
 7. Pod koniec pracy ponownie wykonano 5 pętli powietrza, a drutowanie trwa.
 8. Bruges Lace zdjęcie 13

Knitting może być ozdobiony różnymi motywami, na przykład motywem "ring":

 1. Pierwsze kroki z 5 pętlami powietrza dla pierwszego łuku. Następnie robimy 5 pasków za pomocą szydełka na początku nici, ponownie wykonujemy 5 pętli do podnoszenia powietrza.
 2. W linii prostej dziergamy 35 rzędów warkocza, a następnie przywiązujemy pierwszy rząd do 36. rzędu, zamykając w ten sposób warkocz w koło.
 3. Pozostaje wypełnić środkową część, wykonując 1 pętlę powietrza, aby pociągnąć nitkę i dokręcić produkt. Następnie wykonujemy 6 podwójnych szydełek, wstawiamy haczyk pod dwa sąsiednie łuki warkoczu, rozciągamy go na 1 pętlę i dziergamy 2 pętle w 1 serwetce siedem razy. Ta sama akcja jest powtarzana w następnych dwóch łukach i tak dalej.
zdjęcie koronki beluga 14Bruges Lace zdjęcie 15

Szydełko szydełka Bryug jest fascynującym szyciem, dzięki czemu powstaje piękne płótno. Po ustalonych umiejętnościach, needlewomen może wiązać się w stylu koronki Brugge suknia , spódnica, bluzka lub kurtka.