W projektowaniu prywatnego domu lub mieszkania zawsze leży istota osoby, jego charakter i pozycja życiowa. Ceglany mur lub dekoracja murów pod murami to bardzo odważny krok. Zanim zaczniesz pracować nad projektem, musisz przemyśleć każdą drobiazg, aby dom wyglądał jak pojedyncza całość, ponieważ ceglany mur natychmiast przyciąga wzrok każdego wkraczającego domu.

Projektanci polecają przestrzeń małych mieszkań do dekoracji w jednym stylu, aby uniknąć niepożądanego ostrego kontrastu. Jako wariant, połączenie powiązanych stylów lub użycie elementów budujących styl. W tym przypadku miłość do cegieł jest najbardziej odczuwalna w stylu loft, gothic i eco-style, country i art deco. Pomoże to w mieszkaniu zaoszczędzić komfort i komfort, jeśli faktura będzie obecna na jednej ze ścian.

Kamieniarstwo - typy

Prawdziwa cegła wygląda pięknie w domach z wysokimi sufitami. Ważną rolę w dekoracji ściany odgrywa bandaż z cegły i jakość pracy pierwszego rzędu wykładanego w chwili, gdy murowanie rozpoczyna się pod kątem, układając pierwsze elementy pod kątem 90 °. Nie tylko ściana może przyciągać wzrok. Mistrzowsko wykonane łuki i łuki, przy użyciu okrągłego muru, są nie mniej urocze.

We wnętrzach mieszkań miejskich częściej wykorzystywano dekoracyjne elementy murowe. Najpopularniejszym z jego rodzajów jest tapetowanie ściany tapetą, którą zastępuje się przy dekorowaniu okładzin cegieł i płytek.

Murowanie1Murowanie2Murowanie3
Murowanie4Murowanie5Murowanie6

Z wykorzystaniem paneli w wystroju ścian, imitujących mur. Ten materiał budowlany, zaprojektowany na wiele lat pracy, ma wystarczającą liczbę zalet. Właściciel domu, nawet bez doświadczenia, szybko i łatwo montuje sam panel. Powłoka akrylowa jest łatwa do czyszczenia, a naturalne składniki tworzące płyty zapewniają wytrzymałość i odporność na wilgoć.

Murowanie7Murowanie8Murowanie9

Murowanie we wnętrzu mieszkania

Ceglany mur w każdym pomieszczeniu jest zawsze niestandardowym rozwiązaniem, mającym zalety i wady. Oprócz naturalnych cegieł wszystkie przedmioty dekoracyjne nie wymagają dodatkowych wydatków fizycznych. Wszystko, co powieszono na ceglanej ścianie, przyciąga uwagę, więc musisz być szczególnie wybredny podczas robienia wnętrza.

W kuchni szczególnie wygląda cegła. Ponadto materiał ten chroni przed obcymi hałasami i oszczędza ciepło, które jest cenne w zimie. Dekoracyjne mury, dzięki którym powstaje taka słodka iluzja, jak ceglane piece i kominki, przyczyniają się do powstania domu. Skupiając się na murze, jest on wykorzystywany w takim odbiorze jako zagospodarowanie przestrzenne, często za pomocą licznika barowego.

Murowanie10Murowanie11Murowanie12

Cegła dobrze komponuje się z innymi materiałami, szczególnie związanymi ze składem, na przykład gipsem. Jedyne, czego potrzebuje, to dobre oświetlenie. Ale jako fartuch zaleca się stosowanie gotowych elementów dekoracyjnych, które w przeciwieństwie do naturalnych są mniej podatne na zanieczyszczenie.

Mur w salonie to miejsce, w którym doskonale wygląda telewizor lub kominek. W zależności od wybranego stylu może mieć bardzo różne kolory. Jeśli styl gotycki grawituje w kierunku mroku, to biel, wręcz przeciwnie, wniesie dodatkowe światło do domu.

Murowanie13Murowanie14Murowanie15

W sypialni, prawie zawsze w pobliżu muru głowa łóżka . Naturalność w tym przypadku karmi nas swoją pozytywną energią.

Murowanie16Murowanie 17Murowanie18

Cegła na korytarzu nie musi być biała. Jeśli wolisz ciemniejsze odcienie, po prostu dodaj dodatkowe Oświetlenie przy pomocy urządzeń.

Murowanie19Murowanie20Murowanie21