Od połowy XX wieku modne stało się występowanie cegieł we wnętrzu pomieszczenia. I nie bez powodu, ponieważ cegła jest materiałem przyjaznym dla środowiska i może sprawić, że dom lub biuro będą oryginalne i niepowtarzalne. Jednocześnie cegła podczas procesu produkcji jest poddawana obróbce cieplnej, co wyklucza pojawianie się grzyba lub pleśni, co jest bardzo wygodne.

Przetwarzanie naturalnych ceglanych ścian

Teraz bardzo rzadko zdarza się takie zjawisko, ale wciąż przy naprawach pod starą tapetą można znaleźć cudowny ceglany mur. Stara cegła we wnętrzu może być głównym celem.

Aby odkryć prawdziwe piękno muru, cegły muszą zostać przetworzone. Przy prawidłowej obróbce ściana zachowuje swój pierwotny wygląd, a nawet dekady później będzie wyglądać idealnie.

Jeśli mur nie jest w złym stanie, należy go po prostu dobrze oczyścić ze starej powłoki. Możesz pozostawić go w tym stanie, ale możesz go pokostić dla niezawodności. W razie potrzeby możliwe jest pomalowanie ściany specjalną farbą do prac wewnętrznych.

Jak stworzyć mur we wnętrzu?
  1. Najłatwiejszą i najbardziej naturalną opcją jest prawdziwa ceglana ściana. Powyżej rozważaliśmy jeden sposób jego pojawienia się. Drugi sposób jest droższy - kupując mieszkanie w nowym budynku lub budując nowy dom murowany. W takim przypadku należy oczyścić ścianę z pyłu budowlanego i, w razie potrzeby, polakierować lub pomalować.
  2. Druga opcja jest najtańsza. Możesz wkleić ścianę lub część ściany za pomocą tapety naśladującej mur. Ale w tej metodzie jest jeden haczyk - często znalezienie odpowiedniej tapety pod cegłą nie jest łatwe.
  3. Następna opcja jest skierowana w cegłę. Ta dekoracyjna cegła we wnętrzu jest bardziej opłacalna niż naturalna, ponieważ "zabiera" mniej miejsca z pomieszczenia ze względu na małą grubość.
  4. Ostatni sposób pojawiania się cegieł we wnętrzu mieszkania polega na układaniu płytek pod cegłą. Dachówka układana jest na idealnie płaskiej powierzchni.

Kolor sztucznej cegły we wnętrzu może być wszystkim. Podczas używania płytek lub okładzinowych cegieł ujawnia się ogromna różnorodność kolorów, faktur i wzorów. Naturalny materiał może być również malowany na dowolny kolor, ale wielu woli pozostawić go w swojej pierwotnej formie, ponieważ w jego wnętrzu wciąż jest czerwona cegła. Często też znajdowany i biała cegła we wnętrzu.

Dlaczego warto korzystać z cegły wewnętrznej? Zastanów się, jakie funkcje może wykonać cegła we wnętrzu. Z niego możesz zrobić:
  • licznik barowy;
  • wyspa kuchenna;
  • szafka pod zlewem;
  • kolumny i pół kolumny;
  • partycje itp.

Jednym z najczęstszych zastosowań cegieł jest dekoracja kominków, ponieważ materiał ten może wytrzymać duże zmiany temperatury. Imitacja cegły we wnętrzu jest zawsze oryginalnym i eleganckim rozwiązaniem. Cegła daje domowi wyjątkowy komfort i niezawodność.

cegła we wnętrzu 1cegła we wnętrzu 2cegła we wnętrzu 3
cegła we wnętrzu 4cegła we wnętrzu 5cegła we wnętrzu 6
cegła we wnętrzu7cegła we wnętrzu8cegła we wnętrzu9