Częste przypadki chorób onkologicznych powodują, że naukowcy przeprowadzają badania mające na celu identyfikację takich strasznych chorób poprzez analizę różnych odchyleń w składzie krwi. Krew zdrowej osoby ma pewną zawartość leukocytów, erytrocytów, hemoglobiny i innych ważnych białek krwi.

Naukowcy odkryli, że szybko rosnące złośliwe komórki nowotworowe uwalniają wiele specjalnych związków, które można wykryć, wykonując badanie krwi na raka.


Zmiany we krwi spowodowane przez raka

Złośliwy nowotwór może powodować takie zmiany w składzie krwi:

  1. Podwyższony poziom we krwi leukocytów pacjenta, które są odpowiedzialne za procesy zapalne w organizmie. W związku z tym poziom ich zawartości we krwi wzrasta dla "walki".
  2. Szybkość poruszania się czerwonych krwinek ( SOE ) we krwi podnosi się podstawowe funkcje czerwonych krwinek krwi, które są źle wykonywane, co prowadzi do ogólnego złego samopoczucia i nie można zmniejszyć ich szybkości za pomocą leków przeciwzapalnych.
  3. Ilość aktywnej hemoglobiny we krwi zmniejsza się, co jest odpowiedzialne za obecność głównego pierwiastka we krwi.

Wszystkie te odchylenia pokazują wspólny test krwi na raka.

Ale dokładne dane dotyczące rozwoju samej onkologii ogólna analiza nie mogę dać. Niektóre przeziębienia mogą również zmienić liczbę leukocytów, hemoglobiny i innych składników.

Jakie testy krwi wykazują raka?

Powstały w ludzkim ciele nowotwór wydziela do określonych substancji - antygenów, których rozwój spowalnia zdrowe komórki. Ale pojawienie się takich białek we krwi czyni bardziej prawdopodobnym, że rozwinie się onkologia. Dlatego, jeśli podejrzewa się raka, badanie krwi należy wykonać na białkach - onkarkach.

jakie testy krwi wykazują raka

W przypadku różnych rodzajów takich białek można znaleźć takie informacje:

  • który narząd ma onkologię, ponieważ antygeny różnią się składem;
  • na jakim etapie rozwoju jest guz;
  • jaka jest wielkość tej edukacji;
  • jak układ odpornościowy organizmu reaguje na działanie antygenu.

Analiza krwi na markerów raka, ich dynamika i cechy są ważnym czynnikiem dla lekarza w rozpoznawaniu choroby nawet we wczesnych stadiach powstawania guza.