Dzisiaj jest wiele leków, z którymi można sobie poradzić hemoroidy , ale jeden z najskuteczniejszych można nazwać świecami Betiol. Jednak często stosuje się go również w ginekologii, co sprawia, że ​​takie narzędzie jest dość wszechstronne.

Świece rektalne Betiol

Ten złożony lek przeciw hemoroidalnym działa przeciwzapalnie i przeciwskurczowo. Często świece są również używane jako znieczulenie miejscowe. Dzięki swoim składnikom świece na hemoroidy Betiol przyczyniają się do:

  • zmniejszyć proces zapalenia;
  • zmniejszyć ból;
  • gojenie skóry i błon śluzowych;
  • poprawić motorykę jelit.

Skład Betiola obejmuje następujące elementy:

  • wyciąg z belladonny doskonale łagodzi skurcze;
  • Ichthammol jest doskonałym środkiem antyseptycznym i pomaga zmniejszyć stan zapalny.

Najczęściej składniki zawarte w leku nie powodują żadnych skutków ubocznych. Ale jeśli istnieje wrażliwość na ekstrakt z belladonny, może wystąpić suchość w ustach, pragnienie lub kołatanie serca. Leku nie można stosować u osób z gruczolakiem prostaty lub jaskrą, a także u dzieci w wieku poniżej 14 lat. Należy zachować ostrożność przepisując taki lek podczas ciąży lub karmienia piersią.

Należy powiedzieć, że stosowanie Betioli z ekstraktem z belladonny może wywoływać efekt uboczny podczas przedawkowania. Na przykład, oprócz pragnienia, uczniowie mogą znacznie rozszerzyć i krzesło jest zepsute. W ciężkich przypadkach może rozwinąć się delirium z pobudzeniem psychoruchowym. W takim przypadku będziesz potrzebował specjalnej terapii. Bardzo ważne jest, aby nie przekraczać zalecanych dawek. Skład Betiol lekarz dla każdego przypadku indywidualnie. Należy pamiętać, że maksymalna dawka nie powinna przekraczać 10 czopków dziennie. W przeciwnym razie masz gwarancję problemów zdrowotnych i skutków ubocznych.

Świece Betiol w ginekologii

Zasadniczo, ten lek jest stosowany do obrzęk i zapalenie żył odbytu lub szczeliny odbytu, ale zdarza się, że jest on stosowany w ginekologów. Najczęściej te świece są przepisywane kobietom podczas planowania ciąży. Dzięki jego działaniu świece mają pozytywny wpływ temperatura podstawowa , a najczęściej po ich użyciu następuje poczęcie. Ale wszystko jest bardzo indywidualne i przed użyciem Betiola należy skonsultować się z lekarzem w szczegółach.