Preferencje, jak spędzić wakacje w zupełnie innym, ktoś lubi podbijać górskie szczyty, a ktoś - odwiedzić muzea i wystawy o sztuce. Ale niewielu nie będzie chciało leżeć na ciepłym piasku, wpatrując się w lazurowe wody oceanu. To właśnie czeka na turystów, którzy zdecydowali się odwiedzić Belize - małe państwo w Ameryce Południowej.

Plaże Belize

Wielu turystów aspiruje do tego odległego stanu, aby rozkoszować się śnieżnobiałym piaskiem, pływać w krystalicznie czystej wodzie. Dzięki takim warunkom podróżni spotykają się na plażach w Belize. Prawie wszystkie z nich znajdują się na półwyspie otoczonym rafami koralowymi, więc nie ma podstępnych podstępów.

Plaże Belize to raj nie tylko dla tych, którzy lubią rozkoszować się słońcem, ale także dla tych, którzy lubią nurkować. To tutaj sławni Great Blue Hole - lejek o średnicy 305 metrów. Ponadto kurorty Belize są odpowiednie dla rodzin, ponieważ nawet dzieci mogą bezpiecznie kąpać się w wodach przybrzeżnych.

Najlepsze plaże w Belize

Turyści od dawna opracowali listę najbardziej komfortowych plaż w Belize. Najpopularniejsze z nich to:

 1. Jedna z najlepszych plaż szczyci się wyspą Lighthouse Reef , obok której znajduje się Great Blue Hole . Możesz dostać się tutaj z Belize, kupując wycieczkę na wyspę w dowolnej dużej agencji, a może to być dzień lub noc. Molo można znaleźć w hotelach na wyspie, a najkorzystniejszym momentem zwiedzania jest okres od połowy stycznia do czerwca. Turyści są zachęcani nie tylko do nurkowania w otworze, ale pływania z rekinami, które w tych wodach występują w dużych ilościach.
 2. Остров Лайтхаус Риф с одним из лучших пляжей Белиза
 3. Kolejna plaża znajduje się na małej wyspie Half Moon Co w pobliżu rafy Atolls Lighthouse, która zajmuje drugą linię w rankingu najlepszych lokalnych plaż. Jest atrakcyjny, ponieważ ze względu na swoją odległość nie jest przepełniony ludźmi. Po długiej kąpieli można poświęcić czas na obserwowanie życia ptaków i żółwi. Jeśli chcesz spędzić więcej niż jeden dzień na wyspie, warto zarezerwować pokój w najbliższym hotelu w Long Caye Island. Aby uzyskać maksimum korzyści z atolu Lighthouse Reef, wygodny sezon odwiedzin trwa od stycznia do czerwca.
 4. Остров Хаф Мун Кин
 5. Również plaże małej wyspy Goffs Kay , która znajduje się bardzo blisko stolicy stanu, są atrakcyjne także dla turystów. To miejsce zostało wybrane przez doświadczonych nurków i płetwonurków. Jeśli nie chcesz pływać, możesz studiować florę i faunę. Ta woda jest siedliskiem krowy morskiej - manat, której nie można zobaczyć gdzie indziej na naszej planecie.
 6. Пляж острова Гоффс Кей
 7. Plaża Plasenia znajduje się na południu półwyspu i przyciąga turystów bananami, palmami mango, żyjącymi w wodzie rafami koralowymi, fantazyjnymi rybami i roślinami morskimi. Nurkowie otrzymują rzadki rekin wielorybi, który jest chroniony przez państwo. Cała plaża podzielona jest na trzy główne sekcje: Maya Beach, Seine Bight, Placenia Village. Możesz połączyć wakacje na plaży ze studiami nad ruinami Indian, które są niedaleko od tego miejsca. Możesz zarezerwować pokój w drogim lub niedrogim hotelu, wszystko zależy od życzeń i możliwości turysty. Udaj się na plażę w następujący sposób: polecieć na międzynarodowe lotnisko Belize, z niego dojechać autobusem z miasta o tej samej nazwie przez miasto Dangriga. Podróż trwa 5 godzin. Krótszą metodą jest minibus z Belize City do Plasenii.
 8. Пляж Пласениа с чистейшим белым песком
 9. Plaża Kay-Kolker znajduje się na wyspie o tej samej nazwie, zaledwie półtora kilometra od Belize Barrier Reef . To miejsce jest prawdziwą idyllą dla nurków, którzy odkrywają podwodne jaskinie i koralowce. W żadnym zakątku Morza Karaibskiego nie ma piękna, jak tutaj. Aby nurkować, nurkowie dostarczają łódź, ale na niej można po prostu jeździć, podziwiając liczne wysepki i namorzyny. Windsurferzy również korzystają z odpoczynku Kay Kolker , ponieważ obszar ten charakteryzuje się czystymi wodami i silnymi wiatrami. Oba czynniki tworzą razem idealne warunki do uprawiania tego sportu. Nie wykluczaj z listy rozrywek i spływów kajakowych. Zajęcia będą można znaleźć u innych turystów, na przykład biorąc udział w wycieczkach edukacyjnych po wybrzeżu.
 10. Пляж Кей-Колкер
 11. Plaża San Pedro to prawdziwy mały raj na ziemi. Turyści oczekują doskonałej pogody, łagodne morze przez cały rok. Pomimo obfitości podróżnych, miejsce zachowuje swoją oryginalną jakość. Spośród rozrywki tutaj na pierwszym miejscu jest nurkowanie, ponieważ podwodny świat roi się od niesamowitych mieszkańców. Miejsce jest atrakcyjne dla turystów i niedrogich hoteli, które są na wyspie w dużej liczbie. Dostań się do tego miejsca najpierw samolotem Port lotniczy Belize , a następnie w San Pedro lub łodzią po wodzie Corozal , Chetumal.
 12. Сан-Педро - один из самых красивых в мире
 13. Niektóre plaże Belize nie nadają się do kąpieli, ponieważ dno jest wyłożone kamieniami. Mają one na wyspie Laughing Bird Caye , ale plaża o tej samej nazwie jest godna uwagi w akceptowalnych warunkach. Jedynym problemem jest to, że na wyspie nie ma hoteli, więc turyści muszą wykupić jednodniowe wycieczki z Palencia. Czas odpowiedni na wizyty - od lutego do maja.
 14. Остров Laughing Bird Caye
 15. Na wyspie Ki Corker jest jedną z popularnych plaż w Belize - Split . Oprócz sprzyjających warunków klimatycznych turyści są zadowoleni z baru Lazy Liard. Teren wyspy jest niewielki, więc turyści i mieszkańcy docierają do każdego zakątka pieszo, nawet do hoteli zbudowanych w południowej części wyspy. Dostają się tutaj, jak na łodzi Belize City i z wyspy Ambergris . Na tej wyspie znajdują się również piękne plaże, na których wolą opalać się, a nie pływać, ponieważ w wodzie jest dużo wodorostów, które utrudniają pływanie. Podobnie nie można powiedzieć o plaży X'Tan Ha, która jest dość drogim obszarem hotelowym, ale biorąc pod uwagę poziom usług i świadczonych usług, odpoczynek jest wart wydanych pieniędzy. Możesz dostać się na wyspę łodzią, zarówno ze wsi San Pedro, jak iz pobliskich wysp i miast: Ki Corker, Chetumal.
 16. Сплит - один из самых популярных пляжей в Белизе
 17. Do dobrych plaż w Belize należą Turneffe Island Resort i Turneffe Flats , które wyróżniają się dużą liczbą alg. Ponadto, Turneffe Island Resort - to obszar prywatny, charakteryzujący się wysokimi cenami, co nie jest tak łatwe do zdobycia. Powinieneś wiedzieć z wyprzedzeniem o możliwościach transportu, a także o cenach. Czasem trzeba skorzystać z usług śmigłowca. Możesz odwiedzić wyspę w dowolnym momencie, z wyjątkiem pory deszczowej, zwykle okres trwa od lipca do grudnia. Turneffe Flats wyróżnia się bardziej adekwatnymi cenami, ale występują problemy z rezerwacją w systemach międzynarodowych. Można do niego dotrzeć także helikopterem lub łodzią. W porównaniu z resztą plaż na wyspie, kompleks posiada najlepszą część wybrzeża, ale czasami są miejsca z kamieniami, które przeszkadzają w swobodnym pływaniu.
Островной пляж Turneffe Island Resort