Sypialnia jest małą świątynią intymnych sakramentów. Jest to zakątek jedności i pełnego relaksu po całym dniu życia. Bardzo ważne jest, aby ta świątynia była dla ciebie wygodna i przytulna. Dzięki wszystkim aspektom nowoczesności możliwe jest zrealizowanie wszystkich pomysłów i marzeń dotyczących wystroju sypialni, zarówno kosztownych, jak i budżetowych. Istnieją różne style wystroju sypialni: minimalizm, klasyczny, japoński styl , Empire, Baroque itp. Dzisiaj mówimy o sypialni w stylu klasycznym.

Podstawowe elementy koncepcji sypialni w stylu klasycznym

Sypialnia w klasycznym stylu jest uosobieniem splendoru królewskich lub królewskich komnat, z całą pompą rzeźbionego wnętrza z inkrustowanymi lśniącymi kamieniami, rozmaitymi bibelotami przypominającymi rodzinne relikty, które niszczą okropne rodzinne tajemnice. Ogólnie rzecz biorąc, dość drogie.

Główne cechy sypialni w stylu klasycznym to:

  • duże, łóżko z ozdobnym zagłówkiem;
  • wyższość koloru białego z kontrastującymi odcieniami;
  • dekoracyjne ściany i sufity;
  • wykorzystanie cennych dywanów, wysokiej jakości tkanin, naturalnych materiałów;
  • ogólny skład.

Ogólnie rzecz biorąc, dekorowanie sypialni w stylu klasycznym nie jest tak trudne. Wszystkie prace zaczynają się od wyboru łóżka, które musi koniecznie być majestatyczne i skupić całą uwagę na sobie. Po dokonaniu wyboru, w oparciu o cechy konstrukcyjne łóżka, należy wybrać wszystkie inne elementy wnętrza, komodę, lampy, zasłony, lambrekiny, tapetę itp.

Tapeta do sypialni w stylu klasycznym, można użyć winylu lub trzciny, również zastosować tynki dekoracyjne i malowidła ścienne. Tajemnicze złote lub srebrne wzory na ścianach będą cudownym, otaczającym bajkowe tło.

Sypialnia w stylu klasycznym, jak wspomniano powyżej, powinna być jasna. To kryterium jest zalecane nie tylko przez warunki mody i wystroju, ale także przez specjalistów z dziedziny psychologii. Abyś mógł odpocząć zarówno mentalnie, jak i fizycznie, nie powinno być żadnych zewnętrznych czynników drażniących, takich jak jasne różnice w kolorze tapet, zasłon, dywanów i mebli. Biała sypialnia w klasycznym stylu, klasyczna z gatunku, pomoże porzucić codzienne myśli życia, a puszczając mijającego dnia, bezpiecznie zanurzy się w miękkie sny magicznych snów.

Jeśli pokój, w którym ma pomieścić sypialnię, nie jest świetny, a nadal chcesz zrealizować swoje marzenia, nie spiesz się z rozpaczą, sypialnia w klasycznym stylu może być nie tylko duża, ale i mała. Umiejętni eksperci pomogą ocalić każdy centymetr kwadratowy pokoju i zmaksymalizować swoje fantazje. Ponadto, w przypadku apartamentu z jedną sypialnią, klasyczna sypialnia może być połączona z salonem. Podwójne łóżko zostanie zastąpione składaną sofą z jasną tapicerką i rzeźbionymi nogami z naturalnego drewna. Meble w sypialni powinny dobrze pasować do siebie. Okna są zwykle pokryte ciężkimi zasłonami z brokatu z lekkimi zasłonami, czasami zwieńczonymi lambrequins.

Z biegiem czasu, oprócz klasycznej sypialni, zaczęli także rozróżniać sypialnie w nowoczesnym stylu klasycznym, który można zrealizować w wersji budżetowej i bez rażącego luksusu, po prostu spełniając podstawowe wymagania stylu.

Sypialnia w stylu klasycznym1Sypialnia w stylu klasycznym2Sypialnia w klasycznym stylu3
Sypialnia w klasycznym stylu4Klasyczna sypialnia5Klasyczny styl bedroom6
Sypialnia w stylu klasycznym7Sypialnia w klasycznym stylu8Klasyczny styl bedroom9

Sypialnia dla dzieci w klasycznym stylu

Jeśli nieco odbiegamy od historii, to zauważamy, że w średniowieczu było, delikatnie mówiąc, niewiele zamożnych osób, które mogłyby pozwolić sobie na pokój dla dzieci. W tych samych przypadkach, gdy taka możliwość była obecna, atmosfera sypialni dzieci nie różniła się zbytnio od osoby dorosłej. Dlatego jest sypialnia dziecięca w stylu klasycznym łóżko z baldachimem , dywany i obrazy, praktycznie kopia dorosłej sypialni. Teraz pokoje dla dzieci są podzielone na strefy i wiele uwagi poświęca się bezpieczeństwu. Na przykład, aby zapewnić, że materiał, z którego wykonane są meble, jest przyjazny dla środowiska, bez zawartości substancji toksycznych.

Dzieci w takiej sypialni poczują się jak prawdziwi bohaterowie bajek, które z miłością przeczytasz przed snem.

Sypialnia w klasycznym stylu10Klasyczny styl bedroom11Klasyczny styl bedroom12
Klasyczny styl bedroom13Klasyczny styl sypialni14Sypialnia w stylu klasycznym15
Sypialnia w stylu klasycznym16Klasyczny styl sypialni17Klasyczny styl bedroom18