Podstawowa implantacja zębów jest jedną z metod odbudowy zębów. Implanty są instalowane w podstawowej warstwie tkanki szczęki. Ten ostatni jest bardziej gęsty i nie ulega atrofii. Ta metoda protetyki ma pewne wady, ale liczne zalety w bezpieczny sposób rekompensują większość z nich.

Kiedy pokazano podstawową metodę implantacji?

Implantacja to najbardziej naturalny sposób na odbudowę zębów. Pozwala na zastąpienie zarówno końcówki, jak i korzenia. Procedura obejmuje instalację dowolnej liczby implantów w różnych miejscach szczęki.

Podstawowa implantacja zębów, w przeciwieństwie do tradycyjnej metody protetyki, jest jednofazowa. Oznacza to, że proteza może zostać zainstalowana we właściwym miejscu na kilka dni. Podczas gdy klasyczny schemat przygotowania do wprowadzenia implantu trwa co najmniej sześć miesięcy.

Główne wskazania do stomatologicznej procedury wszczepienia podstawnego to:

 • brak zębów (pełny lub częściowy);
 • choroba przyzębia;
 • palenie;
 • zmniejszenie ilości tkanki kostnej;
 • potrzeba bardzo szybkiego przywrócenia szczęki;
 • niemożność budowy kości szczęki;
 • zanik tkanki kostnej, który może wystąpić przy braku obciążeń żujących.

Zasada metody podstawowej implantacji zębów

Implant w podstawowej protetyce jest ustalany metodą nakłuwania, dlatego nie jest konieczne przeprowadzanie operacji i wykonywanie dużych nacięć. Ze względu na to, że proteza jest wkładana głęboko do twardych tkanek, prawdopodobieństwo jej odrzucenia jest ograniczone do minimum.

Po ocenie wszystkich za i przeciw podstawowej implantacji, tymczasowe implanty są umieszczane na sztucznych korzeniach. Są one wytwarzane ze specjalnego materiału, który łatwo dostosowuje się do cech różnych ugryzienie . Idź z tymczasowymi metalowymi zębami z tworzywa sztucznego, które będą miały co najmniej rok. W tym czasie proteza przybrać będzie niezbędną formę i na ich podstawie będzie możliwe wytworzenie trwałej korony .

Podstawowa implantacja zębów - plusy i minusy

Podstawowa metoda protetyki ma wiele zalet:

 1. Implanty uzyskuje się tak naturalnie, jak to możliwe. I muszą opiekować się nimi w taki sam sposób, jak w przypadku prawdziwych zębów.
 2. Sztuczne zęby za pomocą tej metody ustalane są znacznie łatwiej i szybciej. A co najważniejsze - nie czekaj na ich wszczepienie. Początkowo są uważane za dość stabilne i stabilne.
 3. Ponieważ kość jest minimalnie uszkodzona podczas umieszczania implantu, leczy się znacznie szybciej. A w pełni żuć sztuczną szczękę może być kilka dni po jej instalacji.
 4. Ogromny plus - wytrzymałość. Podstawowe protezy zębowe mogą trwać przez kilka dziesięcioleci, podczas gdy optymalna trwałość konwencjonalnych protez zębowych zmienia się w ciągu pięciu lat.
 5. W przypadku zwykłej protetyki może być konieczne wytworzenie tkanki kostnej - z jej atrofią. Podstawowa metoda wyklucza ten etap, a wraz z nim operację podnoszenia zatok, podczas której powstają zatoki szczękowe.
 6. Podstawową implantację można wykonać nawet w przypadku rozpoczętej postaci zapalenia ozębnej.
 7. Jeśli na protezy powstaje rozszczep, problem ten można łatwo wyeliminować podczas jednej wizyty u dentysty. Nie zmieniaj całego implantu.
 8. podstawowa implantacja za i przeciw

Spośród min podstawowych implantacji należy wyróżnić następujące:

 1. Najbardziej wskazane jest uciekanie się do takiej protezy z brakiem kilku zębów naraz.
 2. Po zainstalowaniu podstawowych implantów może pojawić się obrzęk i siniaki, które wylatują na kilka tygodni.
 3. Nie zaleca się podstawowej implantacji u osób z chorobami układu sercowo-naczyniowego, nerwowego, endokrynologicznego.